Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

E-papieros – zdrowszy od zwykłego papierosa?

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to efektywna alternatywa w odniesieniu do zwykłego papierosa i propozycja dla palaczy, którzy nie chcą drastycznie rzucić palenia, a przy tym zależy im na zmniejszeniu ryzyka połączonego z wchłanianiem niezdrowych substancji będących w zwykłym papierosie.

Czym jest e-papieros?

Papieros elektroniczny wygląda dokładnie tak jak tradycyjny papieros, chociaż na rynku są też dostępne bardziej efektowne wersje, na przykład przypominające długopis. W smaku również mało różni się od zwykłego papierosa, a dodatkowo nie zostawia na języku nieprzyjemnego posmaku; wydziela również dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Struktura e-papierosa

Więcej artykułów

Zmień tytoń na e-papieros

Elektroniczny papieros to jeden z bardziej interesujących wynalazków XX wieku. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu ideolog e-papierosa mógłby zostać uznany za nawiedzonego lekkoducha, obecnie jego patent święci triumfy. Na czym polega innowacyjność tego osiągnięcia? Głównie na większej liczbie korzyści, niż strat. Standardowy papieros, oprócz nikotyny, składa się z więcej niż 200 pierwiastków chemicznych, z których każda wpływa niesprzyjająco na nasze zdrowie.


Jak łatwo domyślić się po nazwie, e-papieros jest urządzeniem elektronicznym, w związku z czym niezbędne jest zasilanie. Jego rolę najczęściej realizuje akumulator, ale może to być również gniazdko samochodowe a nawet wejście USB. W strukturę e-papierosa, oprócz pojemnika na płyn, atomizera (to tam płyn jest podgrzewany i przybiera postać „dymu”) i źródła zasilania wchodzi również dioda, imitująca żar. Płyny do e-papierosów można otrzymać w licznych wersjach smakowych, m.in. tytoniowych, które mają przywodzić na myśl smak znanych na całym świecie, legendarnych marek, ale także owocowych i ziołowych - zobacz na stronie. W zależności od potrzeb, mogą one zawierać od 0 do 3,6% nikotyny.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Zalety elektronicznego papierosa

Najistotniejszym atutem e-papierosa jest to, że realizuje wszystkie założenia typowego papierosa, a przy tym nie przynosi jednakowo niekorzystnych skutków (dowiedz się więcej, klikając na ten adres). Dodatkowo, może przyczynić się do pełnego rzucenia nałogu poprzez etapowe zmniejszanie siły płynu. Ponadto, elektroniczne papierosy są neutralne dla otoczenia, dlatego można je używać w miejscach publicznych i w obecności osób trzecich. Oprócz tego nie produkują nieprzyjemnego zapachu, w związku z tym ubrania palacza zachowują swój zwykły zapach. Mocną zaletą ważną dla osób, które pielęgnują swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie powoduje utraty kondycji ani nie wywołuje kaszlu - sprawdź gilzy Dark Horse. sprawdź gilzy Dark Horse zobacz na stronie
Oprawcowane przez: k.s.
18-07-12 10:42:02