Klasyczne żarówki versus światło LED. Nowoczesne rodzaje oświetlenia.

Przy wybieraniu oświetlenia w domu, zwykle ludzie zwracają uwagę na to, jaką ma ono pełnić rolę. Całkiem inne światło potrzebne będzie do podświetlenia podjazdu, inne do dróżki prowadzącej do domu, a zupełnie inne do lampki na biurku. Zamiennikiem zwykłych żarówek, do niedawna używanych w każdym mieszkaniu, stały się diody LED o dużej mocy. Wydaje się, że stare żarówki małymi krokami odchodzą do lamusa, a LED-y wypierają ich miejsce, jako nowoczesne i zaawansowane źródło światła.
dekoracje świąteczne
Sprawa jest oczywista – oświetlenie LED-owe na dobre zadomowiło się w naszych mieszkaniach. Ma tak wiele plusów, że zyskało naprawdę wielu entuzjastów. Po pierwsze – okazały się dużo bardziej ekonomiczne niż reklamowane żarówki energooszczędne instalowane w miejscach, gdzie światło zapala się na długo. Ich czas pracy jest bardzo długi, przez co rzadziej je wymieniamy.

Sama dioda jest bardzo odporna na uderzenia i upadki, dlatego wytrzyma więcej, niż zwyczajna szklana żarówka. Za sprawą tego również można ją umieszczać w miejscach, gdzie może być wystawiona na uderzenia i gdzie jej mały rozmiar jest dużym plusem (przykładowo pod schodkami czy wzdłuż poręczy). Jeśli montujemy tego rodzaju światło na zewnątrz - w ogrodzie albo przy oczku wodnym – ważne, żeby transformator LED, zasilający żarówki albo taśmy, był wodoodporny. Diody LED pełnią nie tylko rolę oświetlenia pokoju, lecz też rolę niebanalnej ozdoby. Schody podświetlone kolorowymi LED-ami będą nie tylko użyteczne, ale też ozdobne.

Podobnie akwarium czy zdjęcie na ścianie – linijka LED nada im eleganckiego charakteru.

Ta porządna witryna, posiada zbliżone informacje na omawiany wątek, więc nie zwlekaj, a zgłąb w szczegółach info na to zagadnienie.

Można kupić również LED-owe lampki choinkowe – przy użyciu fantazji można z nich wyczarować śliczne kompozycje zarówno w domu, jak i na zewnątrz (np. w ramie okiennej). Mamy pewność, że światełka nie zaprószą ognia, ponieważ nie rozgrzewają się jak zwykłe żarówki. Dzięki LED-om nasze pomieszczenia też mogą zyskać romantyczny charakter, ale musimy zwrócić uwagę na to, by nasz transformator LED współpracował z inteligentnymi przyciemniaczami oświetlenia.


Więcej artykułów

Sklep z etui do smartphone'ów

smartfon
Kupno telefonu musi być powiązane z zakupem odpowiedniego etui. Dlaczego? Bo współczesne telefony posiadają dużej wielkości ekrany, które niesamowicie łatwo porysować. Czasem można jedynie wrzucić telefon do torebki i już cały telefon jest w rysach. Dlatego najlepiej znaleźć jakieś fajne etui na komórkę.

Przykład sufitu podwieszanego
Jednak pośród oczywistych atutów, pojawiają się też i wady tego produktu. Główną jest dość wysoka cena jednostkowa LED-ów, ale długość ich pracy i częstotliwość, z jaką się je wymienia, świadczy jednak o tym, że to dobry wybór.
24-03-08 09:56:06