Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Odpowiedni rozwój dziecka

Każdy nowy rodzic musi zastanowić się nad tym, jak właściwie wychować malucha. To przecież niesamowicie odpowiedzialne zajęcie – w trakcie wielu lat edukacji kształtuje się nowego człowieka. To oczywiste, że czasem niestety nie ma chęci i łatwiej rzucić zabawki i włączyć dziecku telewizor, lecz takie rzeczy nie mogą zdarzać się często. Warto z całą mocą zaznaczyć, że oglądanie audycji telewizyjnych nie tylko nie stymuluje intelektu dziecka, lecz też jest odpowiedzialne za cofanie się w rozwoju!

Więcej artykułów

Na co zwrócić uwagę kupując akcesoria dla malucha

Kiedy przekroczymy próg sklepu z zabawkami dla najmłodszych, momentalnie pada na nas blady strach, jak poradzić sobie ze znalezieniem tej jedynej przez nasze maleństwo zabawki. Osobom, które nie posiadają dzieci, a zamierzają kupić coś synkowi koleżanki, w tym wysypie produktów w sklepach jest podwójnie gorzej. Tu już nie ma innej rady, jak tylko polegać na doświadczonej ekspedientce lub też w ostateczności zapytać rodzica, który właśnie jest ze swoją latoroślą po kupno jakiegoś rewelacyjnie modnego wozu strażackiego, szalenie przytulaśnej maskotki albo też najnowszej lalki. Aby nieco ułatwić zakupy polecamy kilka rzeczy, bez których obecnie wasze dziecko nie będzie mogło się obejść. Dlatego najdrożsi rodzice, wyciągajcie portfele, oto przed Wami maluszkowy niezbędnik, który bije rekordy sprzedaży w sklepach w całym kraju.


meble   zabawki
Musisz swojemu potomkowi kupić ciekawe zabawki edukacyjne (sprawdź zabawki manualne od Czym się takie rzeczy charakteryzują? Generalnie tym, że umieją prawidłowo zjednoczyć rekreację ze stymulacją umysłu.

Równie zajmujący tekst umieszczony jest tu, zatem odwiedź witrynę liceum informatyczne wrocław i sprawdź, jakie informacje tam odnajdziesz. One także Cię zaciekawią.

Nie dawaj maluchowi idiotycznych figurek żołnierzy z bronią. Sprezentuj mu raczej kilka kompletów prostych klocków, z których dzieciak będzie mógł zbudować co tylko zapragnie. Zabawa z klockami mocno rozwija umysł - silnie ćwiczy rejony mózgu, które są odpowiedzialne za pracę wyobraźni oraz zdolności manualne. Dużo analiz naukowych dowiodło, że dojrzali ludzie, którzy za dzieciaka budowali klockami, legitymują się o wiele potężniejszą inteligencją i wyobraźnią od tych osobników, którym niezbyt mądrzy rodzice dawali głupawe bajki w telewizji.

Warto zauważyć, że najkorzystniej maluchowi odciąć całkowicie dostęp do odbiornika. Bezczynne patrzenie się w skaczące obrazki jest zabójcze dla szarych komórek. Zupełnie inaczej jest w wypadku komputera – warto, aby maluch spędził trochę czasu przed monitorem, ale rzecz jasna przy twojej obecności. Dzisiaj umiejętność obsługi peceta i znajomość cyberprzestrzeni są niezbędne. Pamiętaj też, że gry komputerowe nie są wcale takie złe, jak to próbują wcisnąć nam rzekomi fachowcy, a tak naprawdę ignoranci. Oczywiście chroń dzieciaka, by nie grał w żadne produkcje, które są przeznaczone dla dorosłych. Własnoręcznie wybierz dla malucha atrakcyjną i rozwijającą grę. Gra wideo może posiadać podobny dobroczynny wpływ na umysł małego człowieka, co klasyczne zabawki edukacyjne (zobacz gry edukacyjne od
19-11-05 07:07:10