Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Wybieranie prezentów to też sztuka

Kupowanie prezentów dla naszych bliskich i znajomych z różnych okazji to trudna sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy do perfekcji. O tym, jak niefortunne mogą być prezenty, przekonujemy się sami w chwili, kiedy dostajemy prezent na urodziny, gwiazdkę, czy z innej okazji. Nasze szuflady stają się bogatsze o nowe zestawy skarpet, majtek czy szalików, których nigdy nie założymy, a półki o albumy czy przewodniki, których nigdy nie weźmiemy do ręki. Nie miejmy więc złudzeń, my na pewno również my dajemy innym upominki, które nie tylko nie sprawią im radości, ale będą im zupełnie niepotrzebne. Niezależnie więc od tego, czy ma to być prezent dla szefa, dla przyjaciela czy kogoś z rodziny, warto chwilę pomyśleć przed zakupem, żeby potem nie zobaczyć rozczarowanej miny obdarowanej osoby. Pójdzie nam gładko, jeśli dowiemy się wcześniej czegoś na temat upodobań osoby, którą zamierzamy obdarować.

Miłośnikowi muzyki możemy więc kupić płytę z rodzajem muzyki, którą lubi, dla fana sportu wybierzmy T-shirt w barwach ulubionego klubu, a pasjonatowi przyrody kupimy album z fotografiami rzadkich ptaków. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Są osoby, które zawsze kupują niemal identyczny zestaw dla każdego, na przykład butelkę dobrego alkoholu dla mężczyzny, a płyn do kąpieli dla kobiety, ale tego rodzaju podarunki mogą również nie spotkać się z aprobatą obdarowanych, gdy wyjdzie na jaw, że nasz mężczyzna jest zadeklarowanym abstynentem, a kobieta preferuje zupełnie inne zapachy płynów do kąpieli. Wybierając prezenty dla osób, których gustów dobrze nie znamy, musimy więc zachować dużą ostrożność i decydować się na rzeczy bardziej klasyczne.

Obecnie nasze zadanie jest o tyle ułatwione, że pojawiło się mnóstwo sklepów specjalizujących się właśnie w sprzedaży upominków. Możemy więc kupić w takim sklepie jakiś drobiazg czy bibelot, który co prawda niczemu nie służy, ale będzie interesująco wyglądał na komodzie, czy jakiś humorystyczny przedmiot, który chociaż wzbudzi radosny śmiech w momencie otwierania prezentu. Poznajmy jednak poczucie humoru osoby, którą zamierzamy obdarować, bo nie ma nic gorszego niż posądzenie o głupotę czy nawet wulgarność. Wybierajmy też prezenty dobre gatunkowo, bo lepiej dać wysmakowany drobiazg niż wielkie nic, które spowoduje tylko zakłopotanie u obdarowywanego.


Więcej artykułów

Jakim sposobem oświadczyć się swojej kobiecie? Poznaj kilka nietuzinkowych koncepcji.

Oświadczyny
Narzeczona to nadal nie żona, lecz z pewnością jej do owego miana sporo bliżej, aniżeli dalej. Zatem jeśli jakiś mężczyzna myśli, że jego aktualny związek to coś mimo wszystko więcej, niewątpliwie powinien najzwyczajniej poprosić swoją miłość o rękę. Naturalnie trzeba mieć niemalże pewność, iż zgodzi się. Bo wiadomo - usłyszenie odmowy jest traumatycznym wydarzeniem.
Oprawcowane przez: B.S.
19-04-11 07:20:02