Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że najistotniejsze zadanie naszego smyka to uczyć się, by za kilkanaście lat żyło mu się lepiej

Większość rodziców, którzy mają już dzisiaj dzieci, ma w pamięci trudne czasy socjalizmu. Przez to dla swoich maluchów pragną innego życia.


Lekkostrawne święta


Więcej artykułów

Wybieranie prezentów to też sztuka

Kupowanie prezentów dla naszych bliskich i znajomych z różnych okazji to wbrew pozorom niełatwa sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy w równym stopniu. O tym, jak niefortunne mogą być podarunki, przekonujemy się osobiście w momencie, kiedy otrzymujemy prezent na urodziny, gwiazdkę, czy z innej okazji. Nasze szuflady stają się bogatsze o nowe zestawy rękawiczek, majtek czy szalików, których za nic w świecie nie założymy, a biblioteczki o poradniki czy przewodniki, których nigdy nie przeczytamy.


ebook


Edukacja wydaje się być ważna dla każdego, kto pragnie się rozwijać. Smyki po prostu nie zdają sobie z tego sprawy. Nie pojmują, że ciężka praca oraz nauka potem przyniosą zyski. Nie rozumieją, że dzięki temu szybciej będą mogli w przyszłości dostać pracę. To najczęściej rodzice powinni zatroszczyć się o to, żeby ich latorośle mogły się uczyć już od przedszkola. Nie bez przyczyny mówi się przecież, że czym skorupka za młodu nasiąknie... Piękne w tym wszystkim jest to, że umysł szkraba jest niezwykle chłonny. Może on uczyć się na przykład przez zabawę oraz dużo rzeczy zapamiętywać w mgnieniu oka. Zatem warto posłać malucha na angielski. Ten język przyda mu się wszędzie — w podróżach i w pracy.

Jeżeli uważasz, że w tym artykule są ciekawe wiadomości, to zobacz też inne szczegółowe omówienie (http://apteczkadziecka.pl/) opisywanej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące zagadnienia.

Obecnie popularny staje się również chiński. Warto to także przemyśleć. Trzeba też bacznie obserwować nasze dziecko. Jeżeli na przykład pokazuje zdolności matematyczne, to warto go posłać na kółko matematyczne. Jeśli lubi zajmować się zwierzakami, to może powinniśmy pomyśleć o dodatkowych zajęciach z biologii. Nieważne w sumie, kim będzie nasza pociecha w przyszłości — może weterynarzem albo astronautką.


Ważne, byśmy wierzyli w swe dziecko i stale je wspierali. Powinniśmy także inwestować w jego przeróżne pomysły oraz zajęcia. Dajmy mu spróbować różnych rzeczy, nawet gdyby z niektórych miało później zrezygnować.
22-02-01 07:44:05