Nasze dziecko przyjmuje Pierwszą Komunię, czyli jak jak się trzeba przygotować na ten wspaniały dzień.

Komunia jest jednym z najwyższej wagi wydarzeń w życiu dzieci. Jest przede wszystkim wielkim duchowym przeżyciem, bo w końcu pierwszy raz w życiu dziecko będzie w pełni uczestniczyć we mszy świętej.


kościół, pierwsza komunia święta
Lecz będzie również przeżyciem rodzinnym, bowiem jest doskonałą okazją do tego, żeby spotkać się z najbliższymi i wspólnie świętować te wspaniałe chwile. O ile dziecko skupić się jednak powinno na sferze duchowej, bo dla niego to właśnie to jest najważniejsze, to rodzice pamiętać będą musieli o sprawach organizacyjnych, a tych jak się okazuje trochę do załatwienia będzie. Zapraszając nawet niewielka rodzinę należy mieć jakieś miejsce, aby ją ugościć.

Jeżeli się ma duże mieszkanie czy też dom, to pomyśleć można o takim wyjściu, jeśli jednak gości będzie większa ilość, to zdecydowanie lepszą opcją może jednak być wynajęcie jakiejś sali komunijnej. Należy pamiętać przy tym o jednym ważnym aspekcie, czyli wcześniejszej rezerwacji - w niejednym bowiem przypadku sale na komunie trzeba rezerwować nawet rok wcześniej.

Kolejną rzeczą będzie ubiór i wyposażenie swojego dziecka we wszystko, co potrzebuje w tym niezwykłym dniu. Na szczęście aktualnie coraz więcej klas decyduje się na jednolity ubiór, zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców, nie ma więc potrzeby rywalizowania, kto będzie miał ładniejszą i z większą ilością ozdób sukienkę.


dziewczynka podczas pierwszej komuni świętej
Oprócz ubrania niezbędne jeszcze są buty, rękawiczki, a w przypadku dziewczynek najróżniejsze ozdoby, i o to wszystko będą właśnie musieli zadbać dorośli. Warto również pamiętać o wspomnieniach, w związku z tym na pewno będzie również potrzebny kamerzysta kraków oraz fotograf. W większości przypadków będą oni obsługiwać całą uroczystość, natomiast rzecz jasna każdy będzie mógł wykonać sobie oddzielne zdjęcia swoje rodziny. W ostatnim czasie bardzo popularne są plenerowe sesje komunijne, jeżeli tylko pogoda dopisze to będzie to przepiękna pamiątka- sesje komunijne w plenerze. No i na koniec rodzice pamiętać też muszą o upominkach, one również dla dziecka które przystępuje do komunii są ważną częścią tego wydarzenia.
23-06-23 07:42:07