Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

W dziecięcym świecie zabawek

Dzieciństwo to niepowtarzalny okres w życiu człowieka. Kiedy byliśmy mali, nie docenialiśmy tego szczególnego czasu, kiedy byliśmy w stanie sypiać do woli ( a i tak budziliśmy się o świcie!), skakać beztrosko po podwórzu i nie martwić się o jutro. Te wyjątkowe czasy w oka mgnieniu przemijają. Czasem jednak rodzice zapominają, jak szczególny jest to okres w życiu malucha. Nasza pociecha właśnie w dzieciństwie poznaje otoczenie. Dlatego bardzo istotną funkcję w wychowaniu odgrywa zabawa. To doskonała droga, by wpoić dziecku reguły w miły sposób.


Jeżeli posiadamy jeszcze jakieś obiekcje, przyjrzyjmy się naszym pociechom. Dziewczynka, która bawi się lalą, nierzadko naśladuje zdarzenia podpatrzone u dorosłych. Wszystkie córki zwykle bawią się w mamusie. Wożą własne lale w wózeczkach, zmieniają im pieluchy, karmią i utulają do snu. W ten sposób przyzwyczajają się do roli matki. Lecz to nie jedyna sytuacja. Również opiekunowie są w stanie formować dane wzorce u własnych dzieci. Zabawka smoby kuchnia umożliwia dziewczynce wczuć się w rolę gospodyni domowej. Możemy włączyć się do zabawy i przygotowywać z pociechą posiłek, nauczając je, aby następniesprzątnęło naczynia (zestaw ma również zlewozmywak). Przyszłe kuchareczki zapoznają się ze sprzętem kuchennym oraz wyrabiają w sobie nawyk robienia własnych posiłków.

O tym, że maluchy uczą się przez zabawę, jesteśmy w stanie zobaczyć, obserwując dziewczynki, które bawią się laleczkami barbie. Każda z nich odgrywa jakiś wzorzec- może to być mama, ciocia albo prezenterka z telewizji. Dziewczynki często odgrywają coś w rodzaju filmu. Lecz nie tylko płeć piękna łączy miłe z pożytecznym. Chłopcy od małego sięgają po samochody, koparki, traktory, czy wozy strażackie. Budują w ten sposób własną tożsamość. Zabawki smoby także pomagają młodemu mężczyźnie. Skrzynka z narzędziami to idealny pomysł dla majsterkowicza. Zabawki smoby rozwijają również inne hobby dzieci. Można dać maluchom zestaw lekarza, czy mały supermarket.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze strony, które przedstawiają to zagadnienie - z pewnością też Cię zaabsorbują.

Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.
18-11-20 07:15:02