Czemu nauka nie jest najbardziej potrzebne

Co jest najważniejsze w naszym życiu? Pewnie kilka wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy wpajać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, rodzina jest ostoją na złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kształci i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to nagroda.


rodzina
Można powiedzieć, że na każdej części życia spełniają się te cztery wartości. Niezależnie od wieku potrzebujemy przecież kogoś bliskiego, potrzebujemy luzu i relaksu, zabawy, chcemy też do końca życia czegoś się uczyć, dowiadywać, niech będą to chociaż plotki, taka mini, ale jednak edukacja.

Najbardziej intensywna edukacja występuje jednak w młodym okresie. Małe dziecko tojest przecież jak maszynka do nauki. Wtedy przyswaja wiele rzeczy, tak wiele, iż trudno w to uwierzyć. Lepiej i szybciej uczy się języków obcych, ma chłonny umysł, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najlepsze, w wieku dziecięcym najlepsza edukacja, to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza stymuluje myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najskuteczniejszy sposób, aby dziecko przyswajało nowe informacje.


szkoła
Co prawda już później, kiedy dziecko idzie do szkoły, a my zakupujemy dla niego zeszyty w kratkę i inne przedmioty do szkoły, ten walor edukacyjny nieco się wyczerpuje, gdyż szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście i od nauczycieli, którzy nam tą wiedzę będą przekazywali.

Miłość i rodzinę najbardziej kocha się, gdy człowiek już jest starszy.

Jeśli przedstawiany tekst jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź serwis (http://www.coollycoolly.com/dla-kogo/dla-dbajacych-o-wyglad/), a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niezwykle zaciekawią.

Co prawda dziecko potrafi kochać bezgranicznie, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo żywiołowo, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z nieprzyjemności i zagrożeń, które czają się zakrętach naszego życia. Dorosła osoba cieszy się, że ma wsparcie w rodzinie i że może kogoś kochać bardzo mocno, na przykład swojego nowonarodzonego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.
23-09-23 08:17:09