W jakim wieku warto zacząć uczyć dziecko języka angielskiego?

Ostatnio powstaje coraz więcej firm proponujących rodzicom zajęcia dodatkowe dla dzieciaczków starszych i młodszych, w kształcie ćwiczeń lingwistycznych, nawet dla przedszkolaków.

Słowniki języków obcych
Opiekunowie zastanawiają się czy powinno się zapisać pociechę na tego rodzaju lekcje i jak duże dziecko da się zapisać. Są pełni wątpliwości i niepokojów z tym związanych. Czasem takie kursy są aranżowane w szkole czy przedszkolu dziecka jako zajęcia dla dzieci Wrocław. Zdarza się, że zajęcia owe mają miejsce w siedzibie szkoły językowej albo też w naszym domu. Każda forma może być pożądana i właściwa jeśli nauczyciel lubi pracę z dziećmi i przystosował metodykę szkolenia do poziomu rozwojowego dziecka. Małe dzieci nie mogą siedzieć bez ruchu w ławce.

Edukacja w ich wypadku powinna przyjąć formę zabawy. Malcy naukę przyswajają niczym gąbeczka. Im mniejsze dzieci, tym szybciej chłoną. Związane jest to z niesłychanie szybkim rozwojem mózgu dzieci. Z tej przyczyny dzieci najszybciej uczą się mniej więcej do siódmego roku życia. Pożądane byłoby więc rozpocząć naukę języków obcych już u jak najmniejszych dzieciaków. Właściwy nauczyciel sprawi, iż owa nauka - kursy do matury stanie się doskonałą zabawą! Dzieciaczki nauczą się nowych fraz poprzez zajęcia taneczne albo też plastyczne. Przyswajają nowe wyrazy prawie niepostrzeżenie.

FasTracKids
Osłuchują się z obcym językiem. Po pewnym czasie, gdy będą już uczniami, dużo szybciej opanują "osłuchany" kiedyś język. Najczęściej wybierane przez rodzicieli języki obce to: hiszpański, anielski czy niemiecki dla dzieci. Ponieważ w programie szkolnym ogólnodostępnych szkół podstawowych czy nawet w publicznych gimnazjach nie ma zbyt wielu godzin lekcyjnych przeznaczonych na naukę języka. Decydując się na ponadprogramowe zajęcia pozalekcyjne ,pamiętajmy o edukacji językowej, bowiem perfekcyjna znajomość języków jest współcześnie sprawą nieodzowną.

Kiedy już dzieciak jest ciut starszy, fajnie by ferie spędzał (na początek z rodzicami) za granicą. Wiadomo, wyjazdy edukują. Te poza granicę stanowią świetną możliwość doszlifowywania zdobytej uprzednio wiedzy. Codziennie w domku też powtarzajmy z pociechą poznane zwroty i terminy w czasie zwykłych, powszednich działań w mieszkaniu czy ogrodzie. W nauce języka niezwykle znacząca jest ciągłość i systematyczność. Bardzo dobrą metodą jest też oglądanie filmów, słuchanie piosenek a również gry rodzaju "bawię i uczę" w języku którego się uczą nasze pociechy.
23-11-18 08:40:04