Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Oryginalna kartka urodzinowa

Karki urodzinowe to zawsze dobry dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, w nowym tysiącleciu ten niesamowicie sympatyczny zwyczaj wysyłania do znajomych kartek na urodziny trochę zanika. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są koniecznie skazane na muzealne gabloty? Nie musi wcale tak być. Ten stary zwyczaj trzeba chronić oraz kultywować go pośród krewnych, a w szczególności w kręgach młodzieży. Można przy tym czasem skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i wysłać kartkę mailem. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na nieco bardziej tradycyjne podejście.
kartki okolicznościowe
Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych niemal urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, który ozdobiony jest specjalnymi świeczkami, których liczba odpowiada wiekowi solenizanta. Osoba świętująca dzień urodzindostaje liczne dary. Ludzie od wielu lat wysyłali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na drobnych kartkach papieru z barwnymi nadrukami, aby zrobić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało Takiego typu kartki, choćby imieninowe kartki, aby pokazywać je swoim potomkom. Takiego gatunku kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych zakątków całego świata. Kartki z różnych krain z całego globu będą różnić się interesującymi drobiazgami, wskazującymi na odmienne rejony kulturowe, czy na pewne specyficzne zwyczaje imieninowe. Tak samo rzecz ma się odnośnie świętowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest szczególnie silnie popularny w Polsce, jest również obecny, także w innych rejonach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Bywa, że można spotkać zwyczaj, wedle której jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony danego imienia. Kartki imieninowe należy wtedy wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.


Więcej artykułów

W jaki sposób można by się wspaniale bawić, a przy sposobności trochę postrzelać we Wrocławiu?

sport
Dzisiaj posiadamy do użycia dużo różnorodnych rozrywek. Kto się nie boi - mógłby skorzystać z kolejki górskiej. Mogłabyś też z dzieciakami wyjechać do Bałtowa pooglądać dinozaury.

W niektórych wypadkach perfekcyjnym przedsięwzięciem może okazać się wysłanie popularnych ,a także docenianych przez większość użytkowników sieci internetowych kartek urodzinowych. W sieci można nabyć wiele ciekawych ofert umożliwiających zrobienie świetnej kartki na różne okazje. Internetowe kartki imieninowe posiadać mogą dodatkowe animacje, a nawet ścieżki dźwiękowe ze znanych filmów. Najlepiej, aby każdy sam sprawdził, jakiego typu kartki dają do wyboru rozmaite serwisy internetowe i wybrał tą, jaka najmocniej pasuje do gustu estetycznego solenizanta.
13-11-29 10:39:55