Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Święta to najcudowniejszy okres w roku dla niejednego Polaka — choinka, śnieg, magia

Każdy Polak zapewne uwielbia święta, ponieważ jest to wyjątkowy czas spędzony w gronie rodzinnym — czas spokoju i miłości.


Na pewno najbardziej charakterystycznym symbolem Bożego Narodzenia jest choinka.


twarz


Więcej artykułów

Nadchodzą

bombka
Boże Narodzenie to święto przepełnione urokiem, rodzinnego ciepła, miłości, które przeważnie spędzamy w gronie bliskich nam osób. Jest to jedno z najdawniejszych świąt chrześcijańskich. Do wieczerzy wigilijnej zasiada się po zapadnięciu półmroku, w momencie, gdy za oknem zaświeci pierwsza gwiazdka. Dzieci kochają oczekiwać tej chwili, od czasu do czasu podbiegając do okna i wyczekując jej.


Tradycja ta w Polsce jest stosunkowo długa i przyszła do nas od naszych zachodnich sąsiadów. Przystrajanie drzewka szkółka choinek mazowieckie bywa fantastyczną zabawą w niejednym domu. Szczególnie kochają to rodziny, w których są małe dzieci. Zwykle robią to one z tatą. Jeśli drzewko jest wysokie, to ojciec powinien podnosić je, by mogły zawiesić bombki na wysokich gałązkach. To duża przyjemność. Zazwyczaj są dwa sposoby wybierania bombek na choinkę. Jedni latami dokładają przeróżne okazy, by potem mogły one na choince zbudować pewnego rodzaju opowieść z minionych świąt. Dziadkowie mogą je snuć choćby i wnukom. Inni wolą co rok kupować nowe bombki zgodnie z obowiązującą modą na dany odcień w tym sezonie. W mieszkaniach, gdzie są małe dzieci lub zwierzaki, warto zamówić bombki z plastiku. W tym roku z pewnością modne będą turkusowe bombki choinkowe, ponieważ ten kolor wiedzie teraz prym na rynku aranżacji wnętrz. Zatem jeżeli na przykład mamy turkusowe dodatki w pokoju (chociażby poduszki na sofie lub abażur na lampie), to bombki w identycznym odcieniu będą się na drzewku prezentowały fenomenalnie. Bombki można kupić w internecie.


Jeżeli uczynimy to z wystarczająco wcześnie, to zapewne zdążą do nas dotrzeć przed Świętami.


W świętach nie chodzi o podarki, ale o magię. I ją kreują właśnie dekoracje — też te choinkowe.
22-02-08 07:40:06