Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Nadchodzą

Dekoracje świąteczne, bombki
Boże Narodzenie to święto pełne uroku, domowego ciepła, miłości, które zazwyczaj spędzamy w gronie najbliższych nam osób. To jedno z najdawniejszych świąt katolickich. Do kolacji wigilijnej siada się po zapadnięciu zmroku, w momencie, gdy za oknem ukaże się pierwsza gwiazdka. Maluchy bardzo lubią wyczekiwać tego momentu, od czasu do czasu podbiegając do okna i wyczekując jej. Zaczyna się ona od dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Po odświętnej bożonarodzeniowej kolacji nastaje czas na podarki, które mieszczą się pod pięknie przystrojoną choinką.

choinka jest najmłodszą ozdobą Bożego Narodzenie, bowiem przywędrowała do Polski z Niemiec zaledwie z końcem XVIII stulecia. W początkowym okresie bombki na choinkę były proste. Ozdabiano ją orzechami, piernikami, cukierkami oraz świeczkami. świeczki miały symbolizować światło Chrystusa, a gwiazda, którą umieszczano i do dziś się umieszcza na wierzchołku choinki miała przypominać o Gwieździe Betlejemskiej. Z czasem zaczęły pojawiać się na niej coraz to bardziej rozmaite ozdoby. Trzeba mieć na uwadze, że są one niezmiernie niezbędne, ponieważ między innymi dzięki nim wyczuwa się atmosferę tego okresu.

ozdoba choinkowa
Niejeden pomysł na ozdoby choinkowe możemy znaleźć w Internecie. Mogą to być przykładowo naturalne dekoracje takie jak suszone krążki jabłek czy pomarańczy lub cytryny, dekoracje z makaronu lub papieru. Nic jednak nie pobije choinki, na której znajdują się ozdoby sporządzone własnoręcznie przez nasze pociechy. Zarówno rodzicom jak i maluchom takie zespołowe wykonywanie ozdób sprawia mnóstwo szczęścia i bardzo przybliża do siebie.

Nie ociągaj się - dużo informacji czytaj pod adresem (http://www.btzielonadolina.pl/wycieczki-do-pragi), który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeśli masz pewne pytania - z chęcią na nie zareagujemy.

Wtenczas już bardzo mocno jest wyczuwany ten wspaniały, rodzinny, świąteczny duch.

Ręcznie robione ozdoby choinkowe to na przykład długie, barwne łańcuchy sporządzone z papieru lub bibuły, szyszki, które wspólnie zostały pozbierane a później pomalowane wieloma kolorami czy też pierniczki o przeróżnych kształtach. Koncepcji jest wiele, ale najważniejsze, aby były one wykonywane wspólnie przy dźwięku kolęd i w radosnej, rodzinnej atmosferze.


Więcej artykułów

Wkrótce Wigilia

Rozświetlmy sobie i naszym gościom święta
Już niedługo Boże Narodzenie jedne z najcudowniejszych świąt w roku. Jest to okres, gdy poświęcamy dużo czasu swojej rodzinie, bliskim. Zapominamy wtedy na moment o powszednich problemach, krzywdach, żalach. Do tych świąt bardzo długo i drobiazgowo się szykujemy. Wykonujemy, czy też nabywamy na przykład różne dekoracje bożonarodzeniowe.
Oprawcowane przez: Agata Kowalczyk
22-05-17 07:01:12