Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Wychowywanie dzieci – kilka porad

Decyzja o posiadaniu potomstwa jest wyborem na zawsze. Matka i ojciec muszą włożyć dużo wysiłku w ukształtowanie osobowości i manier swojej pociechy. Jak działać, żeby dziecko wyrosło na kulturalnego człowieka?
dziecko
Wychowywanie dzieci to niezwykle trudne zadanie w życiu dorosłych. Rodzicielstwo nie jest bajką, a ewentualne niedopatrzenia w wychowaniu będą mieć wpływ na całe dorosłe życie dziecka.

Zaciekawił Cię temat tego tekstu? Obowiązkowo sprawdź opracowanie (http://www.pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/6/), tam są jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę trzeba je przeczytać.

Są wskazówki, których egzekwowanie ułatwia podejście do zagadnienia wychowania. Liczy się zarówno dyscyplina, jak i odpowiednia więź emocjonalna z pociechą. Pamiętajmy, że mały człowiek odkrywa świat dzięki nam i jeżeli czegoś mu nie pokażemy, sam nie będzie umiał wybrać wzorów dobrych do naśladowania. Trzeba wiedzieć, iż wychowanie dziecka trwa przez cały czas jego dzieciństwa, poczynając od najwcześniejszych lat - nawet sam okres karmienia piersią - zobacz tu, aż po okres dojrzewania. Wraz z biegiem lat, należy oczywiście umożliwiać dziecku więcej wolności i pozwalać na samodzielne dokonywanie decyzji, jednak nadal możemy próbować nakierować dziecko na słuszną drogę, jeśli widzimy, że nie daje sobie rady. Trzeba jednak podkreślić, że to pierwsze lata życia mają największy wpływ na ukształtowanie ludzkiej osobowości.

Jedną z najważniejszych kwestii, którymi należy kierować się wychowując dzieci, jest konsekwencja. Nie możemy ciągle zmieniać oraz ignorować raz ustalonych zasad. Dziecko powinno być świadome, gdzie wytyczone są granice, których nie może przekraczać. Częste zmienianie zdania przyczyni się do tego, że maluch będzie się czuć zagubiony i niepewny, jak powinien postępować. Następną istotną kwestią jest fakt, że dzieci uczą się od swojego najbliższego, najlepiej im znanego otoczenia. Jeżeli pragniemy, aby dziecko zachowywało się dobrze, było grzeczne dla innych i miało szacunek dla ludzi, musimy dawać mu dobry przykład własnym zachowaniem. Jeśli nasze postępowania będą sprzeczne z naszymi słowami, malec nie będzie chciał robić tego, co mu każemy, tylko postępować tak, jak zachowują się mama i tata. Zobacz też ciekawą stronę o wychowaniu dzieci - WWW.


Więcej artykułów

Niejedna kobieta śni o tym, żeby mieć dziecko - instynkt matki jest przecież jednym z najsilniejszych uczuć na świecie

Nauka angielskiego
Gdy na świecie pojawi się nasz brzdąc, to jesteśmy najszczęśliwsze pod słońcem. Pragniemy z nim spędzać każdą minutę - patrzeć jak śpi, uśmiecha się oraz zaczyna siadać czy raczkować.


Nadchodzi jednak taki dzień, kiedy jesteśmy zobligowane iść znów do biura, a nasz malec musi iść przykładowo do żłobka lub musimy poprosić swą mamę o pomoc.

Noworodek z mamą
Wyjątkowo ważne jest, by wykształcenie i dobre maniery przekazywać dziecku w prawidłowy sposób: przytaczając przykłady oraz cierpliwie wyjaśniając. W żadnym wypadku nie wolno stosować agresji wobec dziecka, natomiast sprawdzonym postępowaniem jest system nagród i kar. Przy tym wszystkim pamiętajmy, że dziecko jest tylko dzieckiem i poza wymaganiami wobec niego, mamy obowiązek zadbać również o odpowiednią dawkę czułości, beztroski i pełnej śmiechu rozrywki, tak, aby wychować prawego człowieka, ale zarazem nie pozbawić malucha najlepszych lat dzieciństwa.
20-09-13 08:25:05