Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Czym się kierować przy wyborze zabawki dla najmłodszych - wybieraj z głową

Obecnie oferta firm produkujących zabawki dla dzieci robi wrażenie, w związku z czym wybór tej odpowiedniej może stanowić poważny problem. Sam ciekawy wygląd oraz wywołanie dziecięcej radości to stanowczo za mało. Na co zwrócić uwagę przy kupnie zabawki?


Przede wszystkim powinna być dobrana do wieku dziecka. Maluchy do 2. roku życia, poznają otaczającą ich przestrzeń poprzez dotyk, słuch i wzrok. W związku z czym zabawki przeznaczone dla dwulatków są bajecznie kolorowe, przykuwające uwagę i wymyślone tak, aby wspierały i stymulowały rozwój dziecka, kształciły jego sprawność w małych rączkach i aby w ten naturalny sposób ofiarowywały mu mnóstwo frajdy. Sporo zabawek posiada wiele ruchomych elementów, przez co zabawa nigdy się nie znudzi. Takie zabawki przychodzą z pomocą naszym dzieciom w poznawaniu świata gdyż to właśnie w trakcie zabawy szkrab nauczy się liczb a także rozróżniania kształtów i kolorów. Interesujące mogą być także takie przedmioty jak dla przykładu: wpis.
misie


Dziecko w przedszkolu staje przed nowymi wyzwaniami. Lekcje plastyczne, ruchowe oraz muzyczne stanowią doświadczenie, które wiąże się z doskonaleniem nowych sprawności. Pamiętając o tym, upominki takie jak plastelina, farby, piłki czy puzzle będą jak najbardziej wskazane, w końcu są przecież „narzędziami pracy” każdego dziecka w tym wieku! Pod koniec wieku przedszkolnego, dziecko zapoznaje się z zasadami gier i zabaw, zaczyna szukać swego miejsca w grupie. To doskonały czas, by sprezentować mu bardziej ambitne zabawki dla przedszkolaków, np. wszelkiego rodzaju gry – planszowe czy zespołowe. Nauka bycia „drugim” i radość nie tylko z pokonania przeciwnika ale i wspólnej zabawy, jest pouczającą lekcją. Można przeprowadzić eksperyment i razem z dzieckiem zagrać na początku w grę bez przestrzegania zasad, by w ten sposób pokazać mu, jak mała jest to frajda. Tu coś dla dzieci lubiących się ruszać:


Kupując zabawkę, należy też zadbać o to by była bezpieczna. Poza tym musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów. By mieć pewność, iż zabawka nie będzie stanowiła zagrożenia, najlepiej przeczytać jej atesty.
18-07-11 17:11:02