Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Pomysł na ciekawy dzień z dziećmi w każdym wieku

Masz dzieci? Chcesz interesująco i pożytecznie spędzić popołudnie ze swoimi pociechami? Zapomnij o tv i komputerze. Nic tak nie stymuluje rozwoju młodzieńca, jak lektury i gry planszowe, to powszechna opinia. W dalszym tekście poradzę, jakie gry wybrać, abyś i ty też spędził miło czas, drogi rodzicu.
Gra planszowa - Qwirkle
Qwirkle to z pozoru prosta gra, jednak wymusza dużo myślenia. Znakomicie sprawdzi się nawet w przypadku najmniejszych pociech, bo zasady są proste do przyswojenia.

Pamiętaj, że możesz odnaleźć dane na opisywany temat, zatem kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu wiadomości, które są Ci niezbędne.

W zestawie jest ponad setka kolorowych tabliczek z symbolami i należy skonstruować z nich kolumny w różnych kombinacjach kolor-symbol.
Gra planszowa - Carcassonne
Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, jak i również stymuluje myślenie taktyczne, bo gracze starają się sobie wzajemnie utrudniać grę.

Więcej artykułów

Jakie zabawki będą odpowiednie dla Twojego dziecka na każdym stopniu jego rozwoju?

Zabawka Fisher Price
Zapewne nie ma rodzica, który nie słyszałby na temat zabawek. Są nadzwyczajnie kolorowe, podsycające ciekawość naszego malucha i zaprojektowane tak, aby wspierały i stymulowały rozwój dziecka, doskonaliły jego zdolności manualne i aby bezpośrednio przekazywały mu wiele radości.


Dla nieco starszych dzieci rekomenduję klasyczną grę Carcassonne. W odróżnieniu od wielu gier, nie posiada ona w pudełku planszy, a same karty, tworzące mapę terenu, wykładane prosto na stół. Kluczem do zwycięstwa jest jak najmądrzejsza polityka rozplanowania zabudowań zdobytych terenów. Jak wskazuje nazwa, wszystko tu nawiązuje do francuskiego miasta z wieków średnich. Pozycja ta umili czas nawet 6 uczestnikom i znakomicie usprawni myślenie strategicznie, a także wiedzę o tamtym okresie. Znaczącą mocną stroną Carcassonne jest liczba dodatków do niej.

Ten temat Cię zainteresował? Zatem odsyłam tu, ponieważ znajdziesz tu ciekawe informacje na omawiane zagadnienie, które warte są uwagi.

Gra planszowa - Cosmic Encounter
Na półkach sklepowych sprzedawane jest wielką liczbę rozszerzeń, np. „The River”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary”

Z kolei dla zwolenników futurystycznych motywów świetną ideą na popołudnie może okazać się partyjka w Cosmic Encounter. Pozycja została stworzona ponad 30 lat temu i mimo wieku wciąż jest atrakcyjnym wyborem. W tej grze każdy z graczy wciela się w inny gatunek kosmity, próbując przejąć władzę nad wszechświatem. Jest to świetna rozrywka dla młodzieży, budująca interakcje społeczne, takie jak zawieranie umów i aliansów i dążenie do wspólnego celu. W rzeczy samej Cosmic Encounter znakomicie stymuluje inteligencję,ponieważ nieraz potrzebne jest wpuszczenie rywala w maliny. Najpopularniejsza edycja pozwala na grę od trzech do sześciu osobom.

Dla dojrzalszych już potomków rekomenduję Czarne historie, zabawę, która dla smarkaczy jest odrobinę za straszna. Przedstawiam reguły: gra ma w sobie karty z wywołującymi dreszcz opowiadaniami, a uczestnicy mają za zadanie odgadnąć ich korzenie według wskazówek wyznaczonego Mistrza Tajemnic. Gra jak mało która rozwija intelekt.
20-01-15 07:10:05