Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl
Ślub
Tradycje weselne

Organizacja ślubu oraz wesela na przykładzie nowożeńców z Krakowa.

Uroczystość zaślubin a także wesele to jedna z najważniejszych chwil z życiu każdego człowieka. Nie dziwi, więc fakt, iż te wydarzenia zawsze są starannie zorganizowane. W teraźniejszych czasach nowożeńcy konkurują wręcz w organizacji tego typu wydarzeń. Oprawa ślubu kościelnego czy cywilnego, jak również zabawa na weselu już nie starczają. Coraz częściej goście zaskakiwani są różnego typu niespodziankami. Nie nie zawsze do nich jest prosty dostęp, dlatego nowożeńcy często czerpią z pomocy profesjonalistów.
dokumenty

Wypożyczalnia namiotów na wesela na terenie Warszawy - czyli, w jaki sposób urządzić ślub w plenerze

Ślub to dla sporej ilości kobiet, oraz chłopaków jeden spośród najważniejszych dni w życiu, albowiem oznacza on, iż ta druga persona "nareszcie jest naprawdę nasza".
zaproszenia ślubne

Zaproszenie na różnego rodzaju wydarzenia to zdecydowanie jeden z podstawowych elementów planowaniawesela.

Trzeba pamiętać o tym, żeby wybrać stosowne zaproszenia. Jeszcze do niedawna, na urodziny zazwyczaj zapraszano ustnie. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na zakup specjalnych zaproszeń, szczególnie kiedy organizuje się 18 urodziny związane z osiągnięciem pełnoletności.
Tradycje weselne

Zadbajmy się o każdy najdrobniejszy detal naszego dnia ślubu

Jeżeli czytasz te słowa, oznacza to, że Ten Dzień cały czas jest przed Tobą i właśnie jesteś w trakcie planowania oraz podejmowania związanych z nim decyzji. Fakt, wesele to masa przygotowań, godziny debat i najważniejsze: przeświadczenie, iż nasze wesele będzie długo odtwarzane w pamięci przez biesiadników.
w drodze na wesele

Jak zabrać się za planowanie przyjęcia weselnego

Impreza weselna oraz ślub to wydarzenia, które potrzebują długotrwałego planowania. Zwykle okazję tą chcemy uczcić w gronie naszych bliskich, więc też musimy się przygotować na duże wydatki. Jak wziąć się za planowanie weselnej imprezy, by o niczym nie zapomnieć i nie stracić przy tym przesadnie dużych pieniędzy?

Zaproszenia ślubne – co wypada wiedzieć?

Rozsyłanie zaproszeń ślubnych ma długą tradycję, którą trzeba liczyć już od Średniowiecza. Oczywisty jest fakt, że ogromna część naszych przodków cierpiała na analfabetyzm, dlatego też pisemne zaproszenia ślubne były domeną szlachty.
Resztę ludzi najczęściej informowano ustnie używając gońców i heroldów. W ludowych obyczajach przyszła mężatka zapraszała na zamążpójście i wesele osobiście. Wieloletni monopol klas wyższych w spisywaniu zaproszeń ślubnych sprawił, że współcześnie istnieją pewne rygorystyczne zasady ich spisywania.

Planowanie ślubu i wesela – Na co zwrócić uwagę?

Dzień ślubu jest jednym z najbardziej istotnych dni w naszym życiu. Tego dnia, człowiek, wraz z ukochaną osobą, formalnie zakłada rodzinę, rozpoczynając tym samym nowe życie. Zanim jednak to nastąpi, trzeba przebrnąć przez planowanie i organizację ślubu oraz wesela.
O ile w przypadku ślubu czekają nas raczej nieskomplikowane przygotowania, o tyle zaplanowanie wesela wymaga znacznie więcej pracy.
Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko

Zaproszenia ślubne: osobiste, indywidualne...

Są dwa podejścia w kwestii zaproszeń. Ma być tanie, bo i tak goście je wyrzucą lub, że ma być ono szczególne, takie jak my, jak nasz ślub. Zaproszenie to pierwszy sygnał, to preludium. Przechowuję wszystkie, jakie dostałam. Jest wśród nich kilka szczególnych, np. od pary artystów, gdzie postać Pani i Pana młodego jest zrobiona z wyciśniętych tubek farb, albo to od siostry z wyciętymi kwiatami konwalii – jej ulubionymi.

Ślub za granicą - jak go udokumentować?

Przyzwyczajenia, jakie są główną przyczyną, iż bierzemy ślub w swoim kraju są w teraźniejszych czasach trochę pomijane.
sesja zdjęciowa

na stare lata

Ślub jest niezwykle ważnym momentem dla wszystkich par. Jest to chwila przede wszystkim przełomowa, oznaczająca formalny początek wspólnego życia. Wiele osób szczególnie troszczy się o to, aby uczynić ten dzień wyjątkowym. Służą temu przykładowo rozmaite uroczystości weselne, nierzadko trwające nawet więcej niż jedną dobę. Dlatego tak znaczące jest, by tego rodzaju chwile właściwie uwiecznić. W ten sposób w nadchodzących latach będzie można komfortowo i przyjemnie wspominać wszystkie uroczystości. Od wielu lat jednym z najpopularniejszych sposobów na tego typu uwiecznianie chwil jest wykonywanie zdjęć. Fotografie jeszcze kilka dekad temu były za każdym razem drukowane, a potem gromadzone w albumach. NA dzień dzisiejszy sposoby te odrobinę się zmieniły, zdjęcia rzadziej są drukowane. Częściej przechowuje się je w formie elektronicznej. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę taką jak „fotografia ślubna w Szczecinie” (pod tym adresem możesz znaleźć dobrego fotografa na swój ślub) można otrzymać informacje w kwestii aktualnych ofert, a także trendów w tym zakresie.
1 2 3