Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl
Ślub
w drodze na wesele

Jak zabrać się za planowanie przyjęcia weselnego

Przyjęcie weselne oraz ślub to wydarzenia, które potrzebują długotrwałego planowania. Najczęściej okazję tą chcemy uczcić w gronie naszych najbliższych, więc też musimy być przygotowani na duże wydatki. W jaki sposób wziąć się za organizowanie weselnej imprezy, żeby o wszystkim pamiętać i nie wydać przy tym zbyt dużych pieniędzy?

Zaproszenia ślubne – co wypada wiedzieć?

Rozsyłanie zaproszeń ślubnych posiada długą tradycję, którą można liczyć aż od Średniowiecza. Oczywisty jest fakt, że ogromna część ludzi wówczas żyjących nie umiała pisać, dlatego też pisane zaproszenia ślubne były przywilejem szlachty.
Pozostałych mieszkańców często informowano ustnie poprzez gońców i heroldów. W kulturze wiejskiej przyszła mężatka zapraszała na zamążpójście i wesele bezpośrednio. Wieloletni monopol klas wyższych w układaniu zaproszeń na ślub sprawił, że współcześnie obowiązują pewne rygorystyczne zasady ich układania.
ślub

Jak rozpocząć organizowanie ślubu oraz wesela?

Dla wielu ludzi dzień ślubu jest najważniejszy w życiu. Zwłaszcza kobiety bardzo emocjonalnie podchodzą do tego wydarzenia i chcą, aby było niepowtarzalne i idealne. Przygotowania czasem zaczyna się już rok, dwa przed datą ślubu. Niezwykle ważnym elementem tego planu jest oczywiście sala na wesele.
Snowboard, zima

Górskie weselicho

jakiś czas temu popularne zrobiło się urządzanie ślubu i wesela w górach. rozumie się - piękne krajobrazy zachęcająi są zdecydowanie przyjemniejszą scenerią ślubu niż miasto. Mieszkańcy miejscowości i wiosek w górach wychodzą naprzeciw pragnieniom wielu par, więc urządzenie wesela w górach nie stwarza kłopotów.
Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko

Zaproszenia ślubne: osobiste, indywidualne...

Są dwa podejścia w kwestii zaproszeń. Ma być tanie, bo i tak goście je wyrzucą lub, że ma być ono szczególne, takie jak my, jak nasz ślub. Zaproszenie to pierwszy sygnał, to preludium. Przechowuję wszystkie, jakie dostałam. Jest wśród nich kilka szczególnych, np. od pary artystów, gdzie postać Pani i Pana młodego jest zrobiona z wyciśniętych tubek farb, albo to od siostry z wyciętymi kwiatami konwalii – jej ulubionymi.
ślub

Ślubne dylematy

Dzień ślubu to bez wątpienia jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu, dlatego coraz więcej osób przygotowuje się do niego, biorąc pod uwagę najdrobniejsze detale. W Polsce można odwiedzić profesjonalne targi ślubne, działa wiele firm eventowych, które zorganizują za nas tę niezwykłą uroczystość, spełniając najdziwniejsze życzenia klientów. fotografie coraz rzadziej robi sąsiad – zastępuje go profesjonalny fotograf, który przeprowadza stylizowane sesje fotograficzne w plenerze. Restauracje prześcigają się w wymyślnym menu, a didżeje zabawiają weselnych gości w stylu lat 60. czy 80.
Tradycje weselne

Organizacja ślubu oraz wesela na przykładzie nowożeńców z Krakowa.

Uroczystość zaślubin i wesele to jedna z najistotniejszych chwil z życiu każdego człowieka. Nie dziwi, więc fakt, iż tego rodzaju wydarzenia zwykle są starannie zorganizowane. W obecnych czasach młode pary prześcigają się wręcz w organizacji tego typu wydarzeń. Magia ślubu kościelnego czy cywilnego, a także tańce podczas wesela już nie wystarczą. Bardzo często uczestnicy zaskakiwani są różnego typu niespodziankami. Nie nie zawsze do nich jest łatwy dostęp, dlatego młodzi często korzystają z pomocy wykwalifikowanych.

Planowanie ślubu i wesela – Na co zwrócić uwagę?

Dzień ślubu to jeden z najbardziej istotnych dni w w ciągu naszego życia. Tego dnia, człowiek, wraz z ukochaną osobą, oficjalnie zakłada rodzinę, rozpoczynając tym samym nowe życie. Zanim jednak to nastąpi, trzeba przebrnąć przez planowanie i organizację ślubu oraz wesela.
O ile w przypadku ślubu czekają nas raczej proste przygotowania, o tyle zaplanowanie wesela wymaga znacznie więcej zachodu.
Panna młoda

Jak szukać sukni ślubnych dla młodej pani, jak powinni być ubrani goście na ślub kogoś bliskiego.

Wesele to bardzo ważny dzień w życiu chyba każdej kobiety, i jest całkowicie normalne, że na pewno wtedy zechce jak najlepiej wyglądać. Ale wybranie odpowiedniej sukni ślubnej jest sporym wyzwaniem i powinno się za to wziąć w odpowiednim czasie. Szukanie dobrze jest zacząć parę miesięcy przed uroczystością, tak żeby było odpowiednio dużo czasu na znalezienie wymarzonego fasonu i uszycie sukni.
zdjęcie pary młodej ze ślubu

Uchwycenie ulotnych wspomnień ze ślubu na fotografii jest niewątpliwe istotne dla każdej młodej pary. Kogo do tego wybrać ?

Bez wątpienia zaślubiny, jak i uroczystości weselne, to istotne wydarzenia w życiu, które warto uchwycić pięknymi zdjęciami. Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze propozycji jest to, jak długo fotograf ślubny Cieszyn będzie dotrzymywać towarzystwa młodej parze. Pakiety podstawowe proponują zaledwie reportaż z obrządków, paru godzin przyjęcia, również sesję ślubną w tym samym dniu.
1 2 3