Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Przygotuj się do Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to nie jedynie wielkie przeżycie dla każdego drugoklasisty ale także ogromny stres i spory koszt dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza szereg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, jak również tych związanych z kupowaniem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem przyjęcia oraz zaproszeniem rodzimy. Bardzo ważnymzakupem są stroje komunijne.
stół

Obecnie prosperuje multum sklepów które specjalizują się jedynie w sukienkach i albach komunijnych. Ich asortyment jest naprawdę duży i nie jest łatwo zdecydować się. Często ten problem rozwiązują parafie, które odgórnie narzucają, że wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu mają mieć jednolite alby do komunii świętej. Dzięki temu żadne dziecko nie czuje się gorsze, a rodzice nie ścigają się w kupowaniu coraz to kosztowniejszych i zdobnych strojów.

O ile sukienki komunijne są najczęściej jednolite, to znacznie więcej swobody pozostaje przy wyborze dodatków komunijnych. Dziewczynki potrzebują jeszcze wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec i rękawiczek. W przypadku gdy wszystkie dzieci mają takie same stroje, wielu rodziców kupuje drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po głównej uroczystości w Kościele.

Gdy mówimy o urządzanie przyjęcia komunijnego to nadal wielu rodziców urządza uroczystość w mieszkaniu.

Kiedy już przejrzysz ten tekst, to spojrzyj również na podobne źródła, które mają nie mniej interesujące dane - one niesamowicie Cię wciągną.

Coraz bardziej popularne są imprezy w restauracjach lub też zajazdach. Lokale gastronomiczne dodają tego typu przyjęcia do swojej oferty.

Bez zwlekania zobacz na stronie (http://cyfrowo.com.pl/katowice) podobne wpisy. Tam także zobaczysz coś ciekawego, gdyż proponuje ona zbliżoną problematykę.

Kiedy rodzice decydują się na samodzielne zrobienie przyjęcia, powinni pomyśleć nie tylko o różnorodnym jadłospisie ale również zadbać o właściwy wystrój pomieszczenia. Istotnym punktem programu jest także tort komunijny, który można zamówić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie dodatkowej pracy.

Gdy nie jesteśmy organizatorami tej imprezy a jesteśmy jedynie gościem, powinniśmy pamiętać o zakupie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten niezwykły dzień. W supermarketach, sklepach z pamiątkami (ciekawy artykuł) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest wiele kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Dobrym pomysłem może być również łańcuszek z medalikiem lub.
19-12-04 07:08:10