Pierwsza Komunia Święta
alby

Niepowtarzalne sukienki komunijne

Pierwsza Komunia Święta jest jedną z najważniejszych chwil w życiu każdej pociechy, które to dziecko wychowywane jest zgodnie z wiarą oraz sakramentami przyjętymi w wierze katolickiej. Jest to bardzo ważna chwila, bo to właśnie wtedy dziecko pierwszy raz spożywa ciało samego syna bożego, czyli Jezusa Chrystusa, które stało się z przeistoczonego w nie chleba. Jest to więc uroczystość katolicka bardzo ważna, pełna niezmiernie ważnych, niezaprzeczalnych nigdzie, wielu symbolicznych znaków, które nawet i dziecko do niej przystępujące ma wyjaśnione. Przecież to właśnie ono jest przygotowane przez najmłodsze lata swojego życia, swojej edukacji na najniższych szczeblach nauki do właśnie tej chwili, czyli do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

alby komunijne dla dziewczynek

Komunia dziewczynki to moment niesamowicie istotny w życiu, do jakiego trzeba się przedtem nadzwyczaj dobrze przygotować. W dwudziestym pierwszym wieku należy zatroszczyć się o każdy aspekt tego jedynego w swoim rodzaju święta.Wybór dobrej alby komunijnej nie jest zwyczajowo rzeczą łatwą. Sporo firm oferujących alby komunijne da się znaleźć w Internecie. Czy gustowniej wybrać albę, a może jednak śnieżnobiałą sukienkę dla dziewczynki?

Sernik na zimno – dobry pomysł na komunijne świętowanie

Komunia to piękny czas i uroczystość kościelna wraz z mszą, w czasie której zgromadzeni pierwszy raz biorą komunię. Jest to ważnie wydarzenie nie tylko dla uczestników oraz rodzin, ale także dla całej chrześcijańskiej wspólnoty. Jak się właściwie przyszykować, by komunia stałą się niezapomnianym zdarzeniem i istotną zmianą? Czym zaskoczyć komunijnych uczestników? Jaki deser może ubogacić ten piękny dzień, którym jest komunia?
Pierwsza komunia święta

Przygotuj się do Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko wielkie przeżycie dla każdego dziecka ale też duży stres jak również spory wydatek dla rodziców. Całe święto poprzedza ciąg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, jak też takich powiązanych z zakupem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem imprezy jak również zaproszeniem rodzimy. Bardzo ważnymzakupem są stroje komunijne.
Telefon dotykowy Nokia Asha 311

Telefon komórkowy na Pierwszą Komunię

Przyjęcia komunijne to doskonała okazja, aby podarować dziecku wartościowy, a przy tym praktyczny prezent, który będzie mu służyć przez lata. Rower, złoty medalik a może telefon? Pierwsza „komórka” to z pewnością duże wydarzenie w życiu młodego człowieka, ale także nieoceniona pomoc dla rodziców, którzy mogą odtąd być w nieustannym kontakcie ze swoją pociechą. Dlatego tak ważny jest wybór właściwego modelu. Czym się kierować przy zakupie?
dzieci podczas I komunii świętej

Urządzanie uroczystości w dniu pierwszej komunii dziecka

Uroczystość pierwszej komunii to moment bardzo ważny w życiu każdego dziecka wychowanego w chrześcijańskich domach. Od wielu lat wydarzenie to poza wartością duchową wiąże się także z charakterystycznymi obchodami, mającymi czysto świecki charakter. Także w Polsce od dłuższego czasu praktykowane są różnorodne zwyczaje, do jakich zalicza się chociażby obdarowywanie dzieci prezentami w tym dniu.
Ubiory komunijne

Ubiór na Pierwszą Komunię

Nasze społeczeństwo stanowią między innymi zawołani katolicy, którzy od pokoleń nie zapominają o polskich obrządkach i odpowiednim wychowaniu dzieci w szacunku do katolickiej religii i spełniania jej nakazów. Dlatego, mimo że pojawia się coraz więcej osób, które nie przepadają za kościołem, jego zasadami oraz nie tak rzadką hipokryzją kapłanów, starają się, aby noworodki były w odpowiednim momencie ochrzczone, w wieku ośmiu lat podeszły do pierwszej komunii świętej, a przed zakończeniem osiemnastu lat podeszły do bierzmowania.