Natchnienie na I pierwszą komunię św. Czyli jak rozważnie wybrać suknie komunijną?

I komunia święta to ważny dzień dla każdego potomka, ale także stres dla rodziny. Oprócz zorganizowania przyjęcia w skład którego wchodzą ozdoby oraz zaproszenia dla gości, istotny dla rodziny jest strój komunijny dziecka. Matki kładą szczególny nacisk na sukienki swoich dziewczynek. Jak znaleźć złoty środek, który ułatwi nam dobranie sukienki? Problem jest zazwyczaj mniejszy kiedy wyborem ubrań dla naszych pociech zajmuje się ksiądz. Wtedy dziewczynki mają takie same sukienki.

ubranie na Pierwszą Komunię
Zdarzają się wydarzenia, kiedy dziewczynka idzie do pierwszej komunii w albie, na przyjęciu dla rodziny przebiera się w inną sukienkę, bądź też opiekunowie nie chcą, aby ich córka szła w zwykłej albie i sami decydują się na dobór. Na jakie drobiazgi warto zwrócić przy wyborze, by rodzina i ich dziecko byli zadowoleni? Najważniejsza rzecz o jakiej należy pamiętać to odcień sukienki. Decydując się na kupno bądź uszycie sukienki dla córki musimy wybrać zdecydowaną biel. Drugą istotną sprawą jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to krój i ogólny wygląd sukienki. Nie powinna być ona zbyt ekstrawagancka oraz obfito zdobiona.

Często na rynku spotykamy dwa kroje sukienek komunijnych: w stylu klasycznym, czyli odcinane w talii, oraz we wzorze francuskim- odcinane powyżej talii lub dopasowane z gorsetem. Jeżeli już zdecydujemy się na krój sukni, ważnym krokiem jest tez wyszukanie materiału. Ważne jest aby sukienki komunijne były uszyte z takiej tkaniny jak: atłas, jedwabna organtyna, żorżeta czy gabardyna (). Są to materiały, które świetnie sprawdzają się dla dzieci gdyż są tworzone z poliestru.

W tym miejscu opublikowana jest jeszcze inna strona przedstawiająca tego typu kwestię. Zobacz także inny świeży materiał (https://www.pomoceszkolne24.pl/sprzet-laboratoryjny/1/447/) na taki temat. On również jest warty poznania.

Nie jest powiedziane, że wszystkie sukienki powinny być poza kolano, jednakże za przed kolano wyglądają mało elegancko. Co jeśli dziecko nie chce się zbytnio odznaczać się od innych dzieci idących w albach? Czy możemy połączyć wspomnianą albę i wymarzona suknie w jedno? Większość krawcowych na nasza prośbę mogą uszyć tzw. albo-sukienki z nakładaną na ramiona pelerynka z komży komunijnej (). Jeżeli skierujemy uwagę na kosztach to mogą one wynieść 100 zł, ponieważ tyle kosztują tanie sukienki.

Więcej artykułów

Jaki plecak szkolny będzie najlepszy oraz najwygodniejszy dla Twojego dziecka?

kolarstwo górskie
Nasze dzieci dźwigają do szkoły w dzisiejszych czasach bardzo ciężkie plecaki. Należałoby zatroszczyć się o to, ażeby był to plecak komfortowy i aby pasował pod względem wizerunku naszemu dzieciakowi.


Jednakże koszty sięgają nawet powyżej 1000 zł. Pamiętajmy jednak, aby nie decydować się na tak kosztowny opłatę. Czekaja nas też opłaty związane z organizowaniem imprezy rodzinnej, co może bardzo uszczuplić rodzinny konto. Na koniec poruszymy temat akcesoriów, gdyż musza one pasować do całej sukienki. Istotne jest by były ozdobione w podobny sposób i razem tworzyły spójny całość. Sukienki komunijne są znaczącym i trudnym wyborem, lecz kierując się tymi regułami nie będzie on już trudnością. Jednakże musimy pamiętać, że ubiór jednak w tym ważnym momencie mieści się na drugim pozycji, gdyż na pierwszym są przeżycia duchowe.
21-08-04 09:38:03