Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak na własną rękę zrobić dla malucha kalendarzyk adwentowy?

Dość ciekawie i interesująco dla najmłodszych może wyglądać adwentowy kalendarzyk stworzony z pudełek z zapałek. Do jego wytworzenia przydatne będą tego typu przedmioty jak m.in. papier kolorowy, 24 opakowania po zapałkach, klej, lakiery, pędzle, flamaster, wstążeczka czy też słodycze.


Pudełka po zapałkach powinny być już całkiem puste.
usługi - landszaft


Po opróżnieniu ich zawartości trzeba ułożyć wszystkie pudełka w trzech kolumnach, każda po 8 opakowań.

Jeśli analizowana kwestia okazała się dla Ciebie ważna i zamierzasz ją przestudiować również pod innym kątem, przeczytaj więcej w witrynie (http://www.murawski-bus.wroclaw.pl/oferta.php) - ona także ją przedstawia.

Następnie należy poustawiać kolumny jedna obok drugiej i upewnić się, czy prezentują się właściwie. Następnie należy przyciąć z kolorowego papieru albo z brystolu długi prostokątny pasek. Trzeba owinąć nim boki kolumn, w taki sposób, żeby wszystkie opakowania były połączone. Podobnie tym razem z kwadratowym kawałkiem - należy zakleić tył przyszłego kalendarzyka. Trzeba poczekać, aż klej zupełnie wyschnie. Kiedy już to nastąpi, należy przejść do ozdabiania kalendarza i do pomalowania na przedzie świątecznego oznaczenia, czyli choinki, bombki Mikołaja albo gałązki choinkowej.


Mógłbyś także zdecydować się na obojętnie co chcesz i co potrafisz zrobić. choinka jest najbardziej kolorowa, dlatego też dobrze jest zdecydować się na akurat ten motyw, zaś po stworzeniu dekoracji ponownie poczekać, aż całość w całości wyschnie. W następnej kolejności trzeba ponumerować pudełka od 1 do 24 i przygotować właśnie 24 paski. Potem należy wysunąć dowolne pudełko, przyklejając do spodu wstążkę w taki sposób, aby część wystawała na zewnątrz. Będzie ona służyć do wyciągania szufladek.
Na samym końcu konieczne jest powkładanie do szuflad małych słodyczy lub małych zabawek. Odmiennym typem kalendarza adwentowego jest taki wykonany z kopert albo z lnianych woreczków. Taki rodzaj kalendarza nie zajmuje zbyt wiele miejsca.
22-02-18 07:44:03