Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Ubezpieczenie korytarzy i klatek schodowych – jak uniknąć awarii w miejscach, w których pojawia się duża ilość osób? Porady, pomysły, gotowe sposoby

Projektując blok, biurowiec albo zwyczajnie dłuższy korytarz dobrze zwrócić szczególną uwagę na okablowanie pomieszczenia i osobistą wygodę. Fatalną sytuacją jest, kiedy bezsensownie rozstawimy przełącznik schodowy, a tym bardziej gdy przez nieuwagę rozstawimy tylko pojedynczą sztukę. Analogiczna sytuacja ma się jeśli chodzi o sprzęty zabezpieczające. O tyle tutaj jednak trzeba zwrócić uwagę nie na ich liczebność, a jakość montażu.

Przełączniki
Puszki hermetyczne dobrze by były zamontowane wystarczająco w prosto dostępnym i dostatecznie trudno widocznym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem może być też ulokowanie ich wystarczająco wysoko. Powodem ku owemu działaniu jest normalna skłonność ludzka, do opierania się na takiego typu urządzeniach, gdy założone są one nisko. A puszki hermetyczne są takim urządzeniem, który ma chronić, a nie kusić do nieumyślnego uszkodzenia (mogą być bardzo przydatne). A co, gdy w grze mamy przełącznik schodowy?

W tym wypadku wypadałoby uważać w domach jednorodzinnych, by odległość pomiędzy jednym a drugim nie była zbyt obfita. Ten z kolei także musi być łatwo widoczny i najlepiej w opcji ze ciągłym światełkiem, by nie musieć szukać po ścianie dłonią i narażać się na brzemienny w skutkach upadek. W biurowcach zazwyczaj stosuje się przełącznik schodowy okresowy, który po określonym czasie automatycznie się wyłącza. Dzięki temu oszczędzamy prąd, jednak wciąż nie możemy przesadzać z ergonomią.

Podoba Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj - ta witryna konserwacja techniczna budynków też na pewno przypadnie Ci do gustu.

Nic tak mocno nie irytuje jak chwila, gdy na pewnym odcinku drogi nagle gaśnie światło.


Więcej artykułów

Najpopularniejsze konsole do gier

W każdym miesiącu producenci wprowadzają na rynek ulepszone urządzenia do gier. Zwiększająca się popularność w różnych przedziałach wiekowych daje się zauważyć po ilości sprzedanych konsol w każdym miesiącu. Wyparte już jakiś czas temu standardowe gry planszowe, takie jak chińczyk czy warcaby, na pewno wrócą do łask. Aktualnie jednak zauważalna jest tendencja wzrostowa, jeżeli chodzi o popularność Playstation 3 oraz możliwych do nabycia gier. Producenci wciąż pracują nad poprawą jakości i udoskonalaniem funkcji w markowych konsolach. Urządzenia do grania mają za zadanie zwłaszcza dostarczać przyjemności z gry, a więc pełnić funkcję rozrywkową.

Wtedy jedynym rozwiązaniem jest albo błądzić trzymając się balustrady, albo, gdy wiemy o takim działaniu urządzenia, od razu po aktywacji światła biec prędko do celu. Jest to bardzo męczące i denerwujące. Może to wydawać się prostym tematem, jednak zapewniam, że gdy ktoś w takich warunkach zmuszony jest pracować pięć dni w tygodniu po osiem godzin w pewnym momencie zgłosi ową sytuację działowi BHP. A można było powyższego uniknąć zwyczajnie instalując kolejny przełącznik schodowy. Inwestując w ergonomię pamiętajmy także o efektywności, żeby po kilku tygodniach w naszym nowym, odpicowanym budynku, nie trzeba było przeprowadzać całkowitego remontu elektryki.
19-07-25 07:31:04