Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Przydatne aplikacje mobilne

Samsung GALAXY S 4
Współczesne smartfony oferują najczęściej dużo aplikacji, które są dostępne w standardzie, jednakże warto skorzystać z tych, które są oferowane w internetowych serwisach. Należy wiedzieć, że telefony z systemem operacyjnym, który ma w logu sympatycznego robocika, są niezwykle silnie narażone na ataki wirusowe.

Więcej artykułów

Odpowiednie obudowy i pokrowce pozwolą na długo zabezpieczyć nasze wartościowe smartfony

etui na telefon
Telefon nie jest od dawna tylko prostym urządzeniem, którego głównym celem powinno być umożliwienie połączenia telefonicznego bądź napisania krótkiej widomości tekstowej. Dzisiejsze telefony - smartfony ogromnie różnią się od tych sprzętów, których używaliśmy na początku ich wprowadzenia. To nie są ogromne oraz nieporęczne urządzenia, których używanie i przechowywanie sprawiało sporo trudności. Wraz z rozwojem technologii komunikacyjnej, także same telefony uległy ogromnym modyfikacjom.


Przyczyn takiej sytuacji jest sporo, lecz najważniejszym kłopotem Androida jest to, że jest OSem otwartym. Oznacza to, że każdy może modyfikować kod źródłowy systemu oraz produkować i publikować oprogramowanie.

Odkąd działa Android, na rynku aplikacji pojawiło się mnóstwo niebezpiecznych programów, których zadaniem jest wykradzenie cennych informacji ze smartfona, nabijanie kosztownych faktur za wysyłanie esemesów na specjalne numery oraz obserwowanie poczynań posiadacza. To wszystko wygląda bardzo mrocznie, lecz są 2 systemy operacyjne, które są prawie zupełnie bezpieczne.

Pisanie aplikacji na iOS, system działający w rozchwytywanych aparatach Apple, jest bardzo ograniczone. Przedsiębiorstwo, za sprawą swojego ojca Steve’a Jobsa, postanowiło że iPhony i inne przenośne maszyny będą zaplombowane dla zwykłych użytkowników. Gdy ktoś kreuje aplikacje na ten system, musi odbyć wyczerpujący proces weryfikacji. Później produkt idzie do portalu AppStore, który jest głównym miejscem, z którego posiadacze aparatów marki Apple mogą ściągać aplikacje.

Można znaleźć dużo osób, które tego rodzaju rozwiązania uważają za okropne ograniczenie wolności, nie można jednak przejść obojętnie obok mocnych danych, które pokazują, iż tak znacznie utrudnione pisanie aplikacji na iOS i ich zdobywanie wykazuje ogromną zaletę. A tym plusem jest ochrona, urządzenia Apple są bardzo rzadko celem autorów malware.

Podobne rozwiązanie podjął również Microsoft. Tutaj także Windows Phone developer musi poddać towar skrupulatnej kontroli, a użytkownicy mają jeden oficjalny portal do ściągania aplikacji. Następnym, bardzo przemyślanym zabezpieczeniem, jest sandbox,w którym działają wszelkie programy. Oznacza to, że programy nie mają dostępu do wrażliwych rzeczy na telefonie.

Jeśli chcemy wydać aplikację na telefony, warto wynająć do tego firmę z doświadczeniem, jak np. Jojomobile. Ten sektor rośnie bardzo dynamicznie zatem dobrze brać w tym udział.
Oprawcowane przez: S.D.
18-07-12 10:42:10