Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Rodzaje blogów

Jeszcze nie tak dawno, nikt nie miał pojęcia, co to jest blog oraz czemu on ma służyć. Osoby, które kiedyś spisywały pamiętnik w papierowej wersji, nie śniły nawet, iż kiedyś będą mogły to zarejestrować na komputerze po czym będą mogły podzielić się swymi przemyśleniami z pozostałymi ludźmi.
pokój dziecka


Blogi robią się coraz w wyższym stopniu poPULarne, bowiem można odszukać wiadomości z każdej dziedziny życia, skreślone przez osoby doświadczone. Główną zaletą blogów jest wymiana zdań na interesujący nas w danej chwili temat. Sama nazwa "blog" wywodzi się z angielskiego od wyrazu web log. Jest to pewien wariant strony internetowej komponujący się z specyficznych, różnorodnych i rozmieszczonych chronologicznie wpisów. Ładu na owej stronie internetowej pilnuje jej posiadacz, a zarazem kreator. Blogi zwykle umożliwiają archiwizację tekstów oraz ich porządkowanie. Komentowanie wpisów przez innych eksploatatorów jest czynnością codzienną. W oczekiwaniu na komentarz bądź komentując wpis innego użytkownika umieszcza się swe wypowiedzi. Wszelakie blogi rozpatrywane są jako medium łącznościowe i noszą miano blogosfery.


Rodzaje blogów: możemy rozróżnić wiele rodzajów blogów, przyjąwszy właściwe wyznaczniki podziału. Ze względu na ich zakres i poruszane w nich tematy: blogi osobiste, specjalistyczne. Jest 5 głównych kategorii blogów: blogi osobiste – zapisywane w nich treści dotyczą życia osobistego autora. Zapisywane są najczęściej w celu podzielenia się prywatnymi pomysłami, doświadczeniami jak też emocjami,


Takim jest na przykład (blog parentingowy), który zakładają a także piszą rodziciele. Zawodowe blogi – pisane w nich treści dotyczą tematów zawodowych. Zapisywane są przeważnie w celach zawodowych bądź naukowych.
19-01-12 13:51:02