Jak najlepiej zatroszczyć się o spokój naszego malucha w domu?

To wiadome, chcemy dla swoich pociech jak najlepiej. Kupujemy im zabawki, żeby miały kolorowe i bogate we wrażenia lata dziecięce, kształcimy je poprzez zabawę, żeby wyrosły na rozsądnych ludzi, a przede wszystkim chronimy je przed zagrożeniami świata zewnętrznego. Przez zagrożenie należy rozumieć, z jednej strony, innych ludzi, którzy mogą zrobić naszym dzieciom krzywdę, a także przykładowo ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nóżki, na rączki, na główkę, kaski, i inne elementy, które utrudniają skaleczenia, obtarcia, czy nawet złamania. W tym celu kupujemy również moskitiery dla dzieci, żeby nie pokąsały ich żadne owady, bo pozostawić mogą bolesne ślady.


Tym samym, kupujemy odpowiednią poduszkę (poduszki dla maluchów) dla dziecka, które pozwoli mu się wygodnie wyspać i nie narazi go na niepotrzebne bóle w kręgosłupie, bóle głowy czy pleców. Powyższe kroki można ująć w zdaniu: zapobiegamy, bo oferowane możliwości są łatwe w realizacji. A co w chwili, gdy nasze dziecko jest zagrożone, na przykład, przez pedofila? Sprawa jest bardzo poważna, więc pamiętajmy, aby zawsze mieć w polu widzenia nasze dziecko, ale jednakowoż ważny jest walor edukacyjny. Powtarzajmy do znudzenia, nie natarczywie, lecz mądrze, argumentując, iż nie można z obcym nigdzie iść, nie wolno także przyjmować od niego żadnych słodyczy czy innych wabików.


Jednocześnie, nie wolno uczynić z dziecka paranoika który będzie się bał dorosłych. Zaleca się otaczać go osobami w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych, podobnie jak powinniśmy je chować wśród zwierząt, by udowadniać, że świat jest pozytywny, lecz zawsze trzeba być czujnym.

Z czystym sumieniem zalecam te informacje (https://ipschool.pl/pl/nauczanie/przedszkole/) każdemu zwolennikowi tego zagadnienia. One niechybnie także są warte przeczytania.

Z jednej strony, jeśli wychowamy naszą pociechę paranoicznie to będzie ono reagowało zdenerwowaniem na każdego człowieka czy każdego zobaczonego\spotkanego psa czy kota, z drugiej strony, jeśli będziemy uczyć nasze dziecko zbytniej ufności do wszystkich to taka sytuacja może skończyć się bardzo źle.


Jak ktoś obcy to zawsze ostrożność, jak bezpański pies, to lepiej nie głaskać, chyba, że taki piesek jest z kimś, wtedy można się zapytać o pogłaskanie. Takie proste i podstawowe porady już niejedną pociechę obroniły przed zagrożeniem lub przed zbytnią bojaźliwością. Nie lekceważmy ich. Pamiętajmy, iż dziecko rozumie więcej niż się czasami wydaje (ochrona przed komarami). Warto rozmawiać z dzieckiem jak z dorosłym, dojrzale przedstawiać temat. Dziecko to bardzo wierny towarzysz rozmowy, lecz wyczuwa czy jesteśmy z nim szczerzy i je szanujemy czy traktujemy jak gorszą istotę. Przekażmy więc te informacje delikatnie, lecz jednocześnie w sposób czytelny, a dziecko na pewno będzie bezpieczniejsze.
23-08-28 08:09:07