Jakiego oprogramowania codziennie używa kierownictwo ponad 600 sieci handlowych?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, w jaki sposób funkcjonują wielkie sieci handlowe? Często są one zbudowane z setek jeśli nie tysięcy różnych sklepów, w jakich do tego zazwyczaj powinien być taki sam asortyment.




Aby móc nad tym wszystkim zapanować, konieczne będzie profesjonalne oprogramowanie.


Takie, w jakim prawdopodobne byłoby zdefiniowanie wszystkich sklepów, różnych dystrybutorów, poszczególne stacje benzynowe i wszystkie inne elementy układanki określanej jako sieć powiązań. Takie oprogramowanie istnieje i nazywa się Elektroniczna Wymiana Danych. Ten program oferowany jest także pod nazwą EDI, zatem z języka angielskiego Electronic Data Interchange a jest wyprodukowany przez jakąś krakowską firmę, która zostaje otwarta jeszcze na początku lat 90-tych.


ekspert


Mówiąc krótko, wymienione oprogramowanie ułatwia błyskawiczną i bezpieczną komunikację elektroniczną wymianę danych w tzw. łańcuchu dostaw. Dzięki temu kierownicy poszczególnych filii mogą m.in. składać w centrali zamówienia na brakujące towary czy fizycznie lokalizować pojazdy poszczególnych dostawców. ProgRAM jest zgodny ze wzorcem GS1, wytwórca gwarantuje Sernice Desk w aż 10 językach. Warto także powiedzieć, że opisywana platforma (oprogramowanie hr) ma już przeszło sto tysięcy odbiorców w ponad czterdziestu krajach.




W wymienionym oprogramowaniu stosuje się m.in. tzw. GLN, a zatem oznaczenie zezwalające na jednoznaczną oraz unikalną identyfikację konkretnej lokacji.
24-02-09 18:00:09