Urządzanie niewielkiego mieszkania w stylu skandynawskim - inspirujące pomysły

Bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu jest korytarz. Jest on także bardzo problematyczny. Przedpokój stanowi wizytówką domu, po jego aranżacji możemy wyobrazić sobie to, jak wygląda całe mieszkanie co zobaczymy dalej. Ważne, by zrobił dobre pierwsze wrażenie.

przedpokój
Olbrzymim problemem w wyposażeniu przedpokoju stanowi jego wielkość. Jest to zwykle pomieszczenie małe, w którym musimy kilka razy pomyśleć czy wstawić jakiś niekonieczny ozdobnik. Przedpokój ma być oczywiście zaaranżowany w podobnym stylu co pozostałe pomieszczenia, albo przynajmniej jego wygląd musi być w dużym stopniu ma związek z tym co ujrzymy przechodząc dalej.

Jednym ze stylów w jakim możemy wykończyć mieszkanie, w tym przedpokój jest styl skandynawski. Sposób ten ma kilka wyznaczników, które powinniśmy uwzględnić planując przedpokój. Przedpokój w stylu skandynawskim ma głównie być pełen bieli. Po wejściu do domu nie powinniśmy mieć wątpliwości, że jest to kolor zdecydowanie dominujący. Ściany i drzwi powinny być z naturalnego drewna, a podłogi wykonane z jasnego drewna, albo płytek. Zobacz więcej szczegółów: przedpokój w stylu skandynawskim

Chcąc uniknąć monotonni, trzeba przełamać biel kolorowymi bibelotami, ale bez przesady. Kolorowe mogą być np. wieszaki, pamiętajmy jednak by nie miały zbyt wielu zdobień. Również ramy lustra, które jest ważnym elementem korytarza w stylu skandynawskim, może być w intensywniejszym kolorze. Dość modne i często wykorzystywane w tym modelu wykończenia mieszkań są także czarno-białe dywaniki. Więcej ciekawych informacji: warto zajrzeć


Więcej artykułów

Poczucie bezpieczeństwa we własnym mieszkaniu – jest bezcenne

dom z ogrodem
czuć się bezpiecznie we własnym domu. W końcu to miejsce, gdzie możemy odpocząć, zaszywamy się po każdym dniu ciężkiej pracy, w skrócie – nasz azyl. Stąd też nie kupujemy domu pod wpływem impulsu. Wręcz przeciwnie – starannie wybieramy okolicę, dzielnice, przyglądamy się naszemu sąsiedztwu. Zastanawiamy się, czy taka okolica przypadnie nam do gustu, czy będziemy się czuli tu dobrze.

Przedpokój, oświetlenie Tango od firmy SKOFF
Sporą zaletą tego stylu jest to, że w bardzo prosty sposób możemy optycznie powiększyć wnętrze. Przedpokój zazwyczaj jest dość malutki, a biel sprawia, iż kolor biały wydaje się dużo bardziej przestronne. Co więcej jest także jaśniejsze, a raczej rzadko spotykamy okna naprawa okien warszawa mokotów w korytarzu.
24-02-07 00:00:17