Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Co ważniejsze: dobre łóżko czy materac?

Po wielogodzinnej pracy i związanych z nią stresach każdy marzy o spokojnym śnie w komfortowym szerokim łóżku w odseparowanej od hałasów sypialni. Naukowcy dowiedli, że to właśnie optymalny pod względem długości sen przy utrzymaniu właściwego ułożenia ciała jest podstawą regeneracji, optymalnych procesów pamięci i zdrowia całego organizmu. Sami decydujemy, czy idealne warunki snu zapewni nam kołdra w poszewce z satyny czy z nakrochmalonej bawełny.


materace
(
materace
)Jednak decydującym czynnikiem idealnego snu są materace do spania, wykonane z atestowanych produktów i dostosowane do nich dostatecznie duże łóżko, którego mocna rama i odpowiednio zamontowany stelaż nie spowodują odkształcenia się materaca, umożliwiając mu zdrowotne działanie na nasz kręgosłup i mięśnie. Jeśli już posiadamy łóżko, należy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Idealnie jednak, jeśli chcemy kupić nowe łóżko, bo wtedy mamy możliwość bez najmniejszych ograniczeń wybrać wymarzony materac, którego łóżko będzie estetycznym dopełnieniem.

Szukamy sklepu

Aby kupić idealny materac, najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep meblowy z osobnym działem przeznaczonym na łóżka do sypialni i specjalistyczne materace. Tego typu sklepy bez trudu znajdziemy w dużych miastach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. hasło: sklep meblowy Kraków i jako wynik dostaniemy ich listę.

Dobry sklep nie sprzedaje produktów jednej firmy, więc pracownik salonu pomoże nam dostosować jakość materaca do zasobów naszego portfela, gdyż w przypadku tych produktów jakość idzie w parze z ceną. O dziwo jednak lepiej sprawić sobie superkomfortowi materac, a kupić średniej klasy łóżko. Aby zyskać pewność, że nasze łóżko będzie pasowało do wystroju naszych wnętrz mimo ciągłych zmian wnętrza, wybierajmy raczej łóżka drewniane, bo takie możemy szybko dostosować do naszych zmiennych gustów, stosując różne barwne lakiery.

Sprężyny w kieszonkach lub bez

Optymalny dla naszego zdrowia materac nie powinien być zanadto twardy, bo może to negatywnie wpłynąć na nasze krążenie i wywoła poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego ważne jest, co wypełnia materac – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być zrobiony z prostej do czyszczenia bawełny i być odpowiedni dla alergików. Jeśli decydujemy się na materac sprężynowy, zdecydujmy się raczej na typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Sprężyny w takich materacach mają niewielką średnicę, a każda znajduje się w osobnej kieszonce, co powoduje, że działają każda niezależnie, zapewniając optymalną sprężystość. Pamiętajmy: im więcej sprężyn przypadających na 1 metr kwadratowy, tym lepszy, bo bardziej sprężysty materac (Propozycja: tu (tu)). Lateks jako wypełniacz kieszonek sprawdza się lepiej od pianki.

Lateksowy sen

Materace lateksowe to syntetyczne połączenie naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Idealnie dostosowują się do naszego ciała, a zarazem nie ulegają odkształceniom wraz z upływem czasu użytkowania. Znakomicie nadają się do łoża dla dwojga, zdadzą egzamin również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedyną wadą jest cena, ale warto wydać pieniądze – w końcu zdrowy sen jest na wagę złota.
19-10-22 13:06:03