Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Urządzanie uroczystości w dniu pierwszej komunii dziecka

Dzień pierwszej komunii to chwila bardzo ważna w życiu wszystkich dzieci wychowanych w chrześcijańskich domach. Od długiego czasu wydarzenie to poza wartością religijną łączy się także ze świętowaniem, mającym wyłącznie świecki charakter. Także w Polsce od dosyć dawna praktykuje się rozmaite zwyczaje, do których zalicza się przykładowo dawanie dzieciom prezentów w tym dniu.

W pierwszej kolejności jednak uroczystości w dniu komunii związane są z tym, że cała rodzina zjeżdża się i spotyka przy jednym stole. Sposoby obchodzenia tego momentu zmieniały się przez lata analogicznie jak zmieniały się stroje komunijne dzieci. Komunia dawniej wielu osobom kojarzyła się z garniturami dla chłopców i sukienkami dziewczęcymi, obecnie natomiast w wielu parafiach stroje dla obu płci są w kolorze białym i stosunkowo zbliżone wyglądem. Dla opiekunów takiego dziecka ten czas związany jest ze sporą liczbą wyzwań, do jakich należy przykładowo urządzenie specjalnego przyjęcia.

Zaproszone osoby i menu Przyjęcie w dniu pierwszej komunii świętej można urządzić na rozmaite sposoby - sprawdzone porady. Dużo w tej chwili zależy od tego, ilu gości się przyjmuje. W pierwszej kolejności należy przemyśleć kwestię tego, czy urządzać uroczystość w wynajętym pomieszczeniu czy w domu. Jeżeli we własnym mieszkaniu posiada się odpowiednie warunki, to najkorzystniej zdecydować się na tę właśnie opcję. Na wydarzenie takie wypada zaprosić w pierwszej kolejności bliskie osoby, w tym rodziców chrzestnych pociechy. Powinno się również rozważyć kwestię potraw serwowanych na tym przyjęciu. Warto dowiedzieć się przykładowo, czy wśród zaproszonych gości nie ma osób uczulonych na jakieś składniki w pożywieniu.

Więcej artykułów

Nadchodzi sezon komunijny

Niebawem nadejdzie pora, kiedy dzieci przystąpią do najważniejszego sakramentu. Komunia, gdyż o niej mowa, to świadome przymierze dziecka z Jezusem. Przed tym świętem religijnym dzieci uczęszczają na lekcje, aby zrozumieć istotę tego sakramentu. Ty również, jako opiekun, powinieneś się odpowiednio przygotować.


Wygląd stołu na tę uroczystość Oddzielną kwestię, również niezwykle ważną, stanowi dekoracja stołu komunijnego. Stół taki można zorganizować i udekorować na dużo rozmaitych sposobów. Pomysłów można poszukiwać na przykład na stronach WWW. Na pewno typowym i wypróbowanym sposobem jest udekorowanie stołu z przewagą bieli. Oprócz tego mile widziane są także ozdoby w postaci żywych kwiatów i elegancko złożonych serwetek. Można pokusić się również o udekorowanie krzeseł, a także pozostałych elementów jadalni.
18-06-21 20:14:37