Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Urządzanie uroczystości w dniu pierwszej komunii dziecka

Dzień pierwszej komunii to chwila bardzo ważna w życiu wszystkich dzieci wychowanych w chrześcijańskich domach. Od długiego czasu wydarzenie to poza wartością religijną łączy się także ze świętowaniem, mającym wyłącznie świecki charakter. Także w Polsce od dosyć dawna praktykuje się rozmaite zwyczaje, do których zalicza się przykładowo dawanie dzieciom prezentów w tym dniu.


W pierwszej kolejności jednak uroczystości w dniu komunii związane są z tym, że cała rodzina zjeżdża się i spotyka przy jednym stole. Sposoby obchodzenia tego momentu zmieniały się przez lata analogicznie jak zmieniały się stroje komunijne dzieci. Komunia dawniej wielu osobom kojarzyła się z garniturami dla chłopców i sukienkami dziewczęcymi, obecnie natomiast w wielu parafiach stroje dla obu płci są w kolorze białym i stosunkowo zbliżone wyglądem. Dla opiekunów takiego dziecka ten czas związany jest ze sporą liczbą wyzwań, do jakich należy przykładowo urządzenie specjalnego przyjęcia.

Zaproszone osoby i menu
Przyjęcie w dniu pierwszej komunii świętej można urządzić na rozmaite sposoby - sprawdzone porady. Dużo w tej chwili zależy od tego, ilu gości się przyjmuje. W pierwszej kolejności należy przemyśleć kwestię tego, czy urządzać uroczystość w wynajętym pomieszczeniu czy w domu. Jeżeli we własnym mieszkaniu posiada się odpowiednie warunki, to najkorzystniej zdecydować się na tę właśnie opcję. Na wydarzenie takie wypada zaprosić w pierwszej kolejności bliskie osoby, w tym rodziców chrzestnych pociechy. Powinno się również rozważyć kwestię potraw serwowanych na tym przyjęciu. Warto dowiedzieć się przykładowo, czy wśród zaproszonych gości nie ma osób uczulonych na jakieś składniki w pożywieniu.

Wygląd stołu na tę uroczystość
Oddzielną kwestię, również niezwykle ważną, stanowi dekoracja stołu komunijnego. Stół taki można zorganizować i udekorować na dużo rozmaitych sposobów. Pomysłów można poszukiwać na przykład na stronach WWW. Na pewno typowym i wypróbowanym sposobem jest udekorowanie stołu z przewagą bieli. Oprócz tego mile widziane są także ozdoby w postaci żywych kwiatów i elegancko złożonych serwetek. Można pokusić się również o udekorowanie krzeseł, a także pozostałych elementów jadalni.
19-04-21 07:36:02