Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl
Fotografia
Fotograf w pracy

Czy warto zostać fotografem

Niskie ceny aparatów fotograficznych oraz możliwość cyfrowego zapisu spowodowały, że fotografia stała się dostępna dla każdego. Nie idzie to w parze z jakością fotografii. Jak powiedziała nam Kasia, pracująca w studio fotograficznym, nadal jest zapotrzebowanie na profesjonalne sesje zdjęciowe w Warszawie. Przedsiębiorstwa czy osoby prywatne potrzebują fotografa z wiedzą, który zrobi fotografie o jakie im chodzi. Jak więc wygląda obecny rynek profesjonalnej fotografii i na co jest wzięcie?
zdjęcie

Profesjonalne sesje zdjęciowe dla każdego

Często ostatnio mamy szansę po wprowadzeniu w wyszukiwarkę słów, np. "fotograf Wrocław" znaleźć oferty fachowych fotografów, a nawet fotografów amatorów proponujących sesje zdjęciowe. Oferty dotyczą tak udokumentowania kluczowej w życiu chwili, jak również sesji "bez powodu". Po co bierze się udział w takich sesjach fotograficznych? Do czego możemy takie zdjęcia zastosować?
zdjęcie

Pomysłowy podarek ze zdjęciem

Podarowanie podarków to teraz prawdziwa sztuka. Najważniejsze są prezenty od serca. Ogrom wyrobów w sklepach i promujących je wszędobylskich reklam, zupełnie sprawy nie ułatwia. Bez trudu można dać się omotać nawałowi ofert centrów handlowych i pójść na łatwiznę. Upominki powinno się tak dostosować, aby pasowały do osoby obdarowywanej, były zgodne z jej pasjami. Gdy czeka nas świętowanie następnych urodzin, lub świąt i nie posiadamy pomysłu na podarek, najlepszym wyjściem będzie prezent ze zdjęciem.
kalendarz

Fotokalendarz będzie rewelacyjnym prezentem dla Twojego mężczyzny

Jeśli zastanawiasz się, co kupić w prezencie swojemu narzeczonemu, wówczas niewątpliwie powinnaś się nad tym mocno zastanowić. Często dziewczyny mierzą swoich facetów własną miarą i kupują im prezenty, które same chciałyby otrzymać. Kiedy chcesz naprawdę uszczęśliwić swojego faceta, wówczas bez wątpliwości powinnaś przede wszystkim zdać sobie sprawę z faktu, że chłopcy wolą prezenty, które są praktyczne.
Fotografia ślubna

Fotografia w najważniejszym dniu każdej pary

Każda dziewczynka marzyła o tym, żeby w przyszłości mogła ubrać białą sukienkę. Po czasie sporo się zmienia, punkt widzenia jest zupełnie inne. Ale w chwili, gdy dwoje dorosłych osób postanawia stanąć na ślubnym kobiercu, to dwoje osób chce, żeby ten dzień był naprawdę niesamowity.
wesele

Do odważnych świat należy - czyli pomysł na udaną sesję ślubną. Parę solidnych patentów

Standardem jest, że państwo młodzi decydują się na fotografie z momentu przyszykowań do ślubu, z błogosławieństwa, z kościoła oraz następnie już z zabawy, a do tego jeszcze wplatany jest teren. W dodatku wiadomo, iż im więcej fotografii tym fajniej, a dodatkowo jeszcze oczekujemy, iż fotograf będzie w stanie uchwycić każdego zaproszonego chociaż na kilkunastu różnorodnych fotografiach. Ale coraz częściej zdarzają się fotografie nieprawdopodobne, a nawet fantastycznie pikantne.
wesele

Ślub to zawsze bardzo ważna uroczystość dla wszystkich

Ślub to niezwykle istotna uroczystość dla chyba każdej pary narzeczonych. Może go poprzedzić kilka miesięcy przygotowania, wiele koniecznych decyzji do podjęcia i spraw do wyjaśnienia. Ślubne przygotowania zacząć się powinno wiele miesięcy przed terminem, gdyż już wówczas trzeba pomyśleć o zarezerwowaniu odpowiedniej sali. Równolegle, gdy będzie się już znało datę, można pomyśleć o weselnej muzyce. Duża część par decyduje się na wynajęcie zespołu, ale w rosnącej liczbie przypadków można spotkać na takich przyjęciach dj-ów którzy puszczają największe hity i przeboje.
sesja zdjęciowa

na stare lata

Ślub jest ogromnie ważnym momentem dla wszystkich par. Jest to chwila w pierwszej kolejności przełomowa, oznaczająca formalny początek wspólnego życia. Wielu ludzi w szczególny sposób troszczy się o to, aby uczynić ten moment szczególnym. Służą temu przykładowo różnorodne uroczystości weselne, niejednokrotnie trwające nawet więcej niż jeden dzień. Dlatego tak ważne jest, by tego rodzaju chwile we właściwy sposób zatrzymywać. W ten sposób w nadchodzących latach będzie można komfortowo i przyjemnie wracać do wszystkich uroczystości. Od wielu lat jednym z najpopularniejszych sposobów na tego typu zatrzymywanie chwil jest wykonywanie zdjęć. Fotografie jeszcze kilka dekad temu były za każdym razem wywoływane, a później przechowywane w albumach. Obecnie sposoby te trochę się zmieniły, fotografie rzadziej są drukowane. Częściej gromadzi się je w formie elektronicznej. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło takie jak „fotografia ślubna w Szczecinie” (nie masz fotografa weselnego - poszukasz go tutaj) można uzyskać informacje w kwestii obecnych ofert, jak również trendów w tym zakresie.
dron

Jak wygląda obecnie rynek dronów, gdzie urządzenia te są obecnie stosowane.

Bezzałogowe latające urządzenia znane są od kilkudziesięciu lat, niedawno jeszcze z ich możliwości korzystało przede wszystkim wojsko. Jednak bardzo dynamiczny rozwój techniki spowodował, że kilka lat temu sklepy zostały wprost zarzucone niedużymi statkami powietrznymi. Obecnie jakieś tanie drony można już kupić za mniej niż sto złotych. W takiej kwocie otrzyma się niewielką zabawkę, która też jedynie do zabawy będzie służyć. W cenie kilkuset złotych można już kupić drona, który będzie posiadał niewielki aparat fotograficzny czy kamerę, ale dalej będą to zastosowania raczej amatorskie.
zdjęcie z wesela

Fotografia to magiczny rytuał łączony ze ślubem.

Fotografia to magiczny rytuał, który zapewnia długowieczność naszych wspomnień. Fotograf zaś to magik potrafiący uwiecznić niecodzienne chwile w sposób jedyny w swoim rodzaju. Obecnie natomiast, kiedy aparaty fotograficzne są wszędzie dostępne, w smartfonach, telefonach, tabletach, kiedy prosty aparat można kupić już za małe pieniądze, wielu ludzi rezygnuje z fachowca. Czy to dobry krok?