Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl
Zabawka
duplo

Dlaczego zabawa ma tak dużą rolę w rozwoju dziecka

Obecnie panuje złudne przekonanie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym większe ma ono szanse na powodzenie w dalszym życiu. Starajmy się mimo wszystko zachować rozwagę. Musimy pozwolić dziecku na swobodną zabawę, która pomoże mu myśleć i marzyć po swojemu. Dla niemowląt odpowiednie będą maty oraz książeczki interaktywne. Ciekawe i miłe w dotyku zainteresują bobasa na długi czas.
zabawka z klocków Lego

Zabawki edukacyjne dla naszych dzieci - mała charakterystyka i przykłady

Małe dziecko spędza bawiąc się bardzo dużo czasu. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Należy zatroszczyć o to, by zabawki, które będą im do tego służyć były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają bardzo ważną rolę w kształtowaniu umiejętności, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.
zabawka

Zabawki bawią, lecz również edukują!

To dziecko, które nie uwielbia się bawić swoimi zabawkami bądź co bądź nie zdarza się bardzo często. To najzupełniej zwykły widok, gdy mniejsze bądź większe dziecko prosi własnych rodziców o kupno fajnej zabawki. Wiadoma kwestia: rodzice nie są w stanie spełniać autentycznie wszystkich zachcianek własnego dziecka i to wcale nie chodzi tylko o brak pieniędzy. Najzwyczajniej nasze dziecko nie powinno być zbytnio rozpieszczone, bo później będzie mieć dużo cięższy start życiowy. A przecież zadaniem szanującego się rodzica jest to by zagwarantować swojej latorośli najlepsze życie!
niemowlę

Perfekcyjne akcesoria i zabawki dla dzieci w sklepach internetowych

Z pewnością przyjście dziecka na świat jest niesłychanie ważkim wydarzeniem, do jakiego rodzice przygotowują się przez nadzwyczaj długi czas. Istotną rzeczą, o jaką trzeba zadbać znacznie wcześniej, jest nabywanie wyprawki dla maluszka.
zabawki

Zatroszcz się o odpowiedni rozwój swojego brzdąca. Grupowe zabawy odgrywają wiekszą funkcję niż Ci się wydaje!

By nasze pociechy odpowiednio się rozwijały ich rodzice powinni zapewnić im materiały, które wspomogą ten rozwój. Wszystkie brzdące uwielbiają kolorowe zabawki, nabywając je dla swoich dzieci nie tylko przynosisz im radość ale także możesz wesprzeć ich poprawny rozkwit.
deskorolka

Baseny dla dzieci muszą być kolorowe

Baseny dla dzieci nie mają szansy być głębokie

Kiedy nadchodzi lato oraz zrobi się gorąco, to maluchy najchętniej cały dzień siedziałyby w wodzie, przez to spora rzesza opiekunów decyduje się na sprawunek basenu, który mogą rozstawić w ogrodzie. Baseny dla dzieci mają przeróżne rozmiary, głębokości, niektóre są proste, inne posiadają dodatkowe szczegóły jak zjeżdżalnia czy palemka.
Lalki Monster High Straszyceum

Zabawki dla własnego malucha na całe szczęście mogą być sporo tańsze!

W ogromnym błędzie jest ten człowiek, który wychodzi z założenia, że jeżeli w rachubę wziąć koszty dot. własnego dziecka, to nigdy nie da rady natrafić na alternatywy, dzięki to którym wreszcie będziemy bardzo zadowoleni również z oszczędności finansowych. Można śmiało powiedzieć, iż choć często ciężko zaoszczędzić, to jednak na szczęście wszelkiego rodzaju zabawki nie muszą być bardzo drogie.
zabawki drewniane

Jakie zabawki są najlepsze dla naszego dziecka?

Regały w centrach handlowych niemal załamują się od liczby zabawek dla dzieci w każdym wieku. Częstokroć gubimy się wśród nich nie wiedząc, jaka zabawka będzie najodpowiedniejsza dla naszej pociechy.
gry planszowe

Gry planszowe – dlaczego warto dziś kupować podobne zabawki swoim dzieciom?

Coraz więcej rodziców obawia się, że ich dzieci są ciągle bombardowane różnego rodzaju treściami multimedialnymi. Telewizja oraz Internet to kanały komunikacyjne, bez których dzisiaj zdecydowana większość osób nie jest w stanie sobie wyobrazić normalnego życia. Jednocześnie, rodzicie wspominają jak sami bawili się na podwórkach z kolegami z sąsiedztwa i patyk mógł występować w roli karabinu lub miecza. Warto więc rozsądnie dopasowywać dzieciom zabawki, aby stymulować ich rozwój oraz zmuszać je do myślenia.
rowerek

Wychowanie dzieci w zdrowiu czyli w jaki sposób miło, przyjemnie i przede wszystkim aktywnie spędzać wolny czas

Duża ilość ruchu na świeżym powietrzu jest bardzo istotna dla wszystkich dzieci, dzięki temu będą się one mogły dobrze rozwijać. Skakanie, bieganie czy wycieczki rowerowe polepszają koordynację, wzmacniają wytrzymałość i dodają sił, no i rzecz jasna stanowią wyśmienitą zabawę, a to przecież dzieci lubią najbardziej. W praktyce już od maleńkiego można z dziećmi spędzać czas bardzo aktywnie, o ile oczywiście się ma na to ochotę. Jeżeli nawet mieszka się w centrum miasta, w bloku, to z pewnością w pobliżu będą jakieś placyki zabaw, a już na pewno można będzie taki znaleźć w pobliskim parku, gdzie będzie znacznie przyjemniej i czyściej.
1 2 3