Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl
Komunia Święta
Pierwsza komunia święta

Pierwsza komunia tak kluczowa dla każdego człowieka

Polska to kraj z bardzo mocno zakorzenioną religią katolicką. W szczególności ludzie ze starszego pokolenia w znacznej mierze dopasowują schemat całego dnia lub miesiąca pod obrządki religijne. Kiedyś cotygodniowe wyjście do kościoła na mszę było dużym wydarzeniem, okazją do założenia najlepszego ubrania i zaprezentowania się od jak najlepszej strony. Dzisiaj niektóre z tych zachowań ciągle w nas istnieje, pomimo że nie poświęcamy już tak dużej uwagi w codziennym życiu do religii i zwykle brakuje nam czasu albo ochoty na kontynuowanie obrządków naszych przodków. Niemniej jednak zdarzają się momenty które staramy się tak samo mocno przeżywać.
alba komunijna

Alby komunijne to świetne i rozsądne rozwiązanie!

Są zróżnicowane parafie - niektóre kładą znaczący nacisk na to by mimo wszystko dziewczynki oraz chłopcy szli do komunii świętej w albie, lecz są także te parafie, gdzie najzwyczajniej w świecie kładzie się większy nacisk na suknie i garnitury. Można śmiało powiedzieć, że alba jest dużo bardziej wskazana. Choćby z tego powodu, iż no przynajmniej obędzie się bez denerwującej rewii mody. Zwłaszcza rodzice małych dziewczynek przesadzają - myślą, że pierwsza komunia to bardzo dobra okazja do lansu.
Pierwsza Komunia Święta

Komunia – w jaki sposób zadbać o odpowiednie ubranie dla dziewczynki, aby w tym dniu czuła się nadzwyczajnie?

Komunia Święta to kluczowe wydarzenie duchowe, jednakże dla większości dziewczynek tak samo duże znaczenie, co uroczystości w kościele, ma ich strój. To bowiem dzień, kiedy będą w centrum uwagi oraz będą mogły poczuć się jak małe damy. Jeśli w twojej parafii nie musisz podporządkowywać się zdefiniowanym wytycznym i można ubrać dziecko podług swojego oraz jego gustu, przyda ci się parę wskazówek, które pomogą ci przygotować twoją pociechę na ten dzień.
dziewczynka podczas pierwszej komunii

W jaki sposób przygotować dobrą Pierwszą Komunię?

Pierwsza Komunia Święta to niewątpliwie jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu religijnym dosłownie każdego człowieka – jest to przecież jeden z najistotniejszych etapów na naszej drodze rozwoju duchowego. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że zazwyczaj nie jest to jedynie czysto duchowe wydarzenie, bo nierzadko organizujemy z tej okazji przyjęcia dla wszystkich bliskich nam ludzi. Jeśli więc nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami będziemy musieli zatroszczyć się o bardzo wiele różnych rzeczy, aby móc rzeczywiście dobrze świętować to wyjątkowe wydarzenie.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Komunia Święta to bardzo ważna uroczystość w życiu naszych latorośli. Można ją porównać do uroczystościślubnej. Dziewczynki mają na sobie białe sukienki, mali dżentelmeni dumnie prezentują się w smokingach. O tej chwili nasze maluchy marzą od zawsze. Małe kobietki specjalnie trzymają długie włosy, żeby z tej okazji wyjątkowo je uczesać. Ubranie jest bardzo istotnym czynnikiem,jednak nie wpadajmy w histerię.