Mata edukacyjna i kołyska na start. Zabawne maty dla maluchów

Maty edukacyjne to zabawki edukacyjne, którymi bawić się mogą niemowlaki już od trzeciego miesiąca życia. Nazywane są matami edukacyjnymi, ponieważ ich zadanie polega na pobudzeniu zmysłów malucha zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku.
Maty te są wyposażone w pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.
Mata piankowa – puzzle
Maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. prostokąta, kwadratu czy koła, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar - dobrany do wielkości dziecka. Dziecko musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby mogło się na nich swobodnie przekręcać i obracać. Najlepiej jeszcze, aby brzegi takiej maty były zakończone takimi miękkimi poduszeczkami . O funkcjonalności takiej maty świadczy też to, czy da się ją w łatwy i szybki sposób rozłożyć i złożyć. Dzięki takim matom dzieci dobrze się rozwijają. Łóżeczko czy kołyska? Bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył pobudza układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, co znakomicie wpływa na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową postawę ciała. Mając na uwadze powyższe korzyści płynące ze stosowania kołyski warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia niemowlęcia używać kołyskę zamiast łóżeczka.


Więcej artykułów

Zatroszcz się o odpowiedni rozwój swojego brzdąca. Grupowe zabawy odgrywają wiekszą funkcję niż Ci się wydaje!

zabawki
Aby nasze dzieci prawidłowo się kształtowały ich rodzice powinni zapewnić im materiały, które wesprą ten rozwój. Wszystkie brzdące uwielbiają unikalne zabawki, nabywając je dla swoich pociech nie tylko przynosisz im uciechę ale również możesz wesprzeć ich prawidłowy rozkwit.

Kołyskę należy oczywiście wyposażyć w pasujący materacyk. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być odpowiednio twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu mocz dziecka, który niechcący wyleci przez pampersa, nie przedostanie się do materaca.
Kołyski dla niemowląt z oferty mają wiele zalet, ale również posiadają minusy. Największym minusem jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejnym minusem jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka. Mieści się ona w przedziale od 200 zł, wówczas jest to zwykła drewniana kołyska, do aż 1000 zł. Ale czego nie robi się dla najlepszego rozwoju naszego ukochanego dzieciaczka. Maluszki uwielbiają kołysanie. Takie delikatne i równomierne ruchy bujane bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Ponadto wiele badań\wielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają bardzo dobry wpływ na rozwój malucha.

Jeżeli przedkładana w tym materiale problematyka to Twoje hobby - wyraź opinię na jej temat. Twój komentarz bez wątpienia dla autora się liczy.

23-01-25 11:01:07