Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak rozwija się przedsiębiorstwo LEGO.

Ci , którzy urodzili się w latach '80 20w, na pewno mają w pamięci czasy, w których zestawy lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia jedynie w Pewexach lub na zachodzie. Niejeden z nas pragnął tego, aby ciocia mieszkająca na zachodzie przysłała na urodziny nowy zestaw zabawek od Lego.
Zabawki, zabawa
Obecnie, pomimo tego, że klocki lego różnych typów można nabyć w każdym sklepie, ich magia wcale nie opada. Firma trzyma się na rynku bardzo dobrze, co zawdzięcza okresowemu wypuszczaniu do sprzedaży nowych klocków. A to wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu od komercyjnego debiutu klocków lego city, czyli wejścia w dotychczas nieodkryte dla wielbicieli klocków tereny miejskie.

Od tego czasu inżynierowie Lego starają się zadziwiać dzieci coraz to nowymi typami klocków i ludzików. Typy klocków możemy rozdzielić na dwa podtypy: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile klasyczne są chyba wszystkim bardzo dobrze znane i nie wymagają komentarza, to chciałbym napisać kilkanaście zdań o Technics. Klocki Technics są ucztą dla małych inżynierów; pozwalają na budowanie maszyn i pojazdów, stosując umiejętności techniczne znane z realnego życia. Niezwykle dobrze do siebie pasujące dźwignie i systemy ruchu pobudziły i wciąż pobudzają myśli wielu młodych chłopców.
zabawki drewniane
Firma Lego wypuściła także na rynek serię figurek, którą zapoczątkowała linia Bionicle. Od tego momentu nowi bohaterowie są bez ustanku odświeżani, powstają nawet filmy animowane w których zabawki lego odgrywają główną rolę. Sukces Bionicle zapoczątkował wysyp serii figurek, takich jak np. lego ninjago, którego bohaterowie umiejscowieni są w czasach imperium japońskiego, czy lego Robots, które jest delikatnym nawiązaniem do serii komiksów transformers.

Więcej artykułów

Jak ewoluuje przedsiębiorstwo LEGO.

Zabawki
Ci , którzy urodzili się w latach '80 XX w, na pewno pamiętają czasy, w których klocki lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do nabycia wyłącznie w Pewexach lub za granicą. Każdy z nas pragnął tego, żeby rodzina przebywająca w zachodniej Europie wysłała na urodziny najnowszy zestaw zabawek od Lego.


W ramach współpracy z różnymi dużymi korporacjami, lego wypuszcza na rynek również serie klocków poświęcone np. filmom. W ten sposób na światło dzienne wyszły figurki star wars z klocków lego. Fani klocków również tworzą z klasycznych klocków swoje serie poświęcone np. grom komputerowym, ale to już temat na kolejny wpis.
Na podstawie danych z: Krainazabawy.pl
21-09-15 07:01:29