Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Wspaniały dzień dla każdej dziewczynki

Tak jak dla dorosłej kobiety doniosłym zdarzeniem jest ślub, tak dla małej dziewczynki identyczne znaczenie ma ceremonia Komunii Świętej. Oprócz całego wymiaru duchowego, to również duża uroczystość, którą, tak samo jak przyjęcie weselne, należy przygotować w każdych szczegółach. Przygotowania zaczynają się kilka miesięcy wcześniej. Często rodziny decydują się na to, by komunia miała miejsce w restauracji. Restauracja to idealny zapracowanych mam, które nie mają kiedy zrobić świątecznego obiadu.
Dając menu profesjonalistom mamy pewność, że potrawy będą dobre i stosowne do okazji. Ale to jest rzecz opiekunów. Pociechy bardziej martwią się swoim wizerunkiem. Przede wszystkim dziewczynki, którym pragną się wspaniałe, białe, suknie do pierwszej komunii. Identycznie jak w przypadku kreacji ślubnych, na rynku jest ogromny wybór sukienek do komunii. O tym, jakie muszą być sukienki komunijne, nie za każdym razem decydują tylko własne córki. Często robi się tak, iż dorośli razem kupują stroje liturgiczne, a więc tzw. alby.

Unika się wtedy kłótni wśród samych pociech, które mogą być dla siebie okrutne. Jedna koleżanka jest w stanie wyśmiać drugą za „brzydką sukienkę”. W kwestii alb liturgicznych taki problem nie istnieje- wszystkie dzieci wyglądają tak samo. Jeżeli jednak nie ma obowiązku kupna alby, należy pamiętać, aby nie przesadzić ze stylizacją. O ile w przypadku chłopca to nie jest kłopotem, garnitur i po sprawie, to już przy dziewczynce czasami ponosi nas wyobraźnia. Zapominany,że mamy do czynienia z dziewczynką i kupujemy własnym córkom suknie godne królewny.


Więcej artykułów

Odpowiedni strój na pierwszą komunię świętą

dodatki komunijne
Maj za pasem, a w związku z tym nadchodzi okres wytężonych przygotowań do Komunii. W kościołach w całym kraju będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy setek dzieci komunii świętej. Jednak zanim to nastąpi, należy się do tego momentu należycie przygotować. I chodzi tu o przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i materialne.


Mnóstwo sukienek komunijnych przypomina do ślubu. Falbanki, tiule, kokardki i wstążeczki- pamiętajmy, iż dużo nie za każdym razem równa się lepiej. Pantofelki również powinny być skromne i nie na koturnie.

W gąszczu otaczających nas tekstów niełatwo jest odnaleźć naprawdę pomocne informacje. Z tego powodu jeżeli interesuje Cię tego typu temat, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://www.angelka.pl/).

Nie przesadzajmy również z fryzurami. Komunia to nie pokaz mody i nasza dziewczynka nie potrzebuje posiadać na główce wymyślnych konstrukcji. Trzymajmy się reguły, że im skromniej, tym lepiej. Cały ubiór nie może przesłaniać ducha tego ważnego święta.
21-03-06 07:25:11