Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Poradnik - jakie zwierzę kupić dziecku

Dziesiątki rodziców rozważa, czy ulec naleganiom pociechy o zwierzątko. Czy zatem jest to dobry pomysł? Czy powinno się sprawić dziecku zwierzę? Jakie są dobre i złe strony takiego zakupu? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?

Akwarium
Dziecko nie zastanawia się nad problemami z zadbaniem o pupila. Po prostu chce, by podobnie jak znajomi z osiedla mieć też pupila i móc się z nim bawić. Przed podjęciem decyzji o zakupie zwierzęcia, polecane jest przeprowadzić stosowną rozmowę z dzieckiem. Na pewno trzeba uświadomić mu, że to przede wszystkim obowiązek. Samo przywołanie określenia obowiązek jest za bardzo ogólne, dlatego należy dokładnie przedstawić listę obowiązków związanych z zadbaniem o przyszłe zwierzątko.

Drugą ważną rzeczą, którą powinno się przedstawić dziecku jest fakt, że zwierzę to nie kolejny przedmiot do zabawy. Dziecko musi wiedzieć, że zwierzęta też czują ból.

Jaki jest najlepszy wybór

Akwarium
Każdy ma swoje wady i zalety. Przy kupnie psa dojdzie obowiązek wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Nie tak kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Andrzej, sprzedawca w sklepie opti24.

Przypadł Ci do gustu nasz artykuł? Zatem czytaj to separator gnojowicy, co chcesz na kolejnej witrynie, którą z radością dla Ciebie stworzyliśmy.

Przy kupnie rybek czeka nas oczywiście regularne dbanie o akwarium, ale na pewno będzie znakomicie się prezentować. Wpiszmy, by zobaczyć duży wybór. W akwarium można hodować nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wielkością. Najczęściej do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Z innych ciekawych zwierząt mamy ptaki takie jak papugo. Gdy szukamy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to ciekawym wyborem będą świnki morskie.Zwierzę (poznaj ofertę firmy DogDesign) z jednej strony to kłopot. Są to mniejsze lub większe wydatki i regularne dbanie o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to świetna okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.


Więcej artykułów

Dzieciństwo – wiejskie czy miejskie?

dziecko
Odwieczne pytanie: gdzie dzieciństwo jest bardziej korzystne? W klimacie miejskim czy może wiejskim? Dla dziecka najprawdopodobniej nie ma różnicy, gdyż przyjmuje wszystko, takim jakie jest, nie myśląc nad tym zanadto. Co innego rodzic, który dbać musi o bezpieczeństwo swoich pociech. Zapytajmy więc rodziców o tę kwestię, oddajmy głos tym, którzy zachwalają miasto oraz tym, którzy są przekonani, że jak dzieciństwo to koniecznie wiejskie klimaty.
Na podstawie danych z: http://www.opti24.pl/
Oprawcowane przez: S.S.
19-05-18 07:03:01