Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Karta graficzna – która będzie lepsza

Karta graficzna ATI Sapphire X800Pro
W szarej obudowie komputera mieści się parę ważnych elementów. Takim elementem jest karta graficzna, która tworzy obraz na ekranie. Ponieważ dla wielu sklep komputerowy to pomieszczenie pełne niełatwych nazw, w tym artykule postaram się opowiedzieć, jak dopasować karty graficzne do określonych zadań.

Po pierwsze, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, do jakich zadań planujemy używać komputera. Jeśli tylko do edytowania dokumentów tekstowych, oglądania filmów i surfowania po Internecie, nie trzeba kupować osobnej karty graficznej. Można kupić płytę główną z zintegrowanym chipem graficznym. Do nieamatorskiej pracy z trójwymiarową grafiką zaleca się zakup urządzeń specjalistycznych, zazwyczaj nieosiągalnych w normalnych sklepach komputerowych.

Więcej artykułów

Jak się ma rynek elektroniczny?

Zestaw części elektronicznych
Kiedy rzucimy okiem na rynek części elektronicznych w naszym kraju odnotujemy na pewno pewną tendencję – rozwój. W większości są obecni na nim dystrybutorzy różnego typu podzespołów, zaopatrujący nawet wielkie firmy sprzedające wszelkiego typu urządzenia, jak choćby takie rezystory. Ale jak prezentuje się bieżący rynek?


Z kolei jeżeli planujemy grać w gry komputerowe, szczególnie te nowsze, potrzeba bez wątpienia zastanowić się nad doborem wystarczającego wydajnego sprzętu. Podzespoły do komputerów charakteryzują się różnymi parametrami, jak i także kosztem. Żeby zagrać w nadchodzące aplikacje komputerowe, wymagana będzie karta graficzna z najwyższej półki.gips - http://www.medimix.pl/gips-modelarski-dentystyczny/Dla graczy ze znaczną ilością gotówki polecam GeForce gtx 590, kosztujący powyżej dwóch tysięcy złotych i oferujący oszałamiającą wydajność. Jeśli rozporządzamy mniejszą ilością pieniędzy, ale też zależy nam na dobrych osiągach, warto nabyć Geforce gtx 580 lub Radeon 6850. Ceny obu urządzeń zamykają się w rejonie 600zł. Poniżej tej kwoty również dostaniemy niezłe produkty, jak chociażby geforce GT430, ale prędko może się okazać, że nie będą umiały podołać najnowszym grom.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej informacji na ten temat? Więc odsyłam do serwisu, ponieważ odnajdziesz tam mnóstwo ciekawych informacji omawiających ten wątek.Trzeba wiedzieć, że dobre komputery do gier nie składają się jedynie z kart grafiki. Znaczący jest również zakup procesora, najlepiej więcej niż z jednym rdzeniem. Również pamięć operacyjna mocno oddziałuje na szybkość - cztery GB to teraz minimum, jeżeli planujemy się cieszyć płynną rozgrywką.
19-01-31 09:17:02