Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Alby komunijne to świetne i rozsądne rozwiązanie!

Są różne parafie - niektóre z nich kładą spory nacisk na to by jednak dziewczynki i chłopcy chodzili do komunii w albach, ale zdarzają się również te parafie, w których po prostu kładzie się mimo wszystko większy nacisk na sukienki i garnitury. Można zaryzykować twierdzenie, że alba jest o wiele lepsza. Chociażby z tego powodu, iż przynajmniej może się obyć bez denerwującej rewii mody. Zwłaszcza rodzice małych dziewczynek bardzo przesadzają - uważają, że pierwsza komunia to bardzo dobra okazja do tak zwanego lansu.

komunia święta
A poza tym, dzieci wywodzące się z biedniejszych rodzin mogą mieć kompleksy. Co prawda różnice społeczne są typowym zjawiskiem, ciężko myśleć, że to coś złego, lecz Kościół to instytucja, która niejako promuje równość, zatem rzeczywistość jest taka, iż alba komunijna tak naprawdę powinna być standardem. Pewnie ludzie o bardzo antyklerykalnych poglądach powiedzą, że to pewnie jakiś "spisek", zatem przejdź nasz odsyłacz księża zarabiają bardzo duże pieniądze na albach komunijnych, ale bez cienia wątpliwości nie należy podchodzić do kwestii alb w akurat taki sposób - to dosyć głupie myślenie!

Zresztą bardzo często rodzice tak jakby lobbowali za tym, aby wprowadzić właśnie wreszcie alby komunijne - głównie z takiej przyczyny, że garnitur oraz sukienka są dużymi wydatkami. Nie ma żadnego sensu wykosztowywać się tak bardzo - w szczególności, iż dzieciaki bardzo szybko rosną, zatem ubranie zapewne po krótkim czasie nie nadawałoby się już do niczego. Zatem tak naprawdę trzeba się cieszyć, że wreszcie komunia święta nie jest jakąś rewią mody! Trudno zaakceptować poglądy tych rodziców, którzy mawiają, iż alba jest niezbyt urodziwa. Ciężko myśleć, że tacy rodzice w ogóle wiedzą co to jest komunia święta. No cóż, jesteśmy bądź co bądź świeckim społeczeństwem - to ma wiele atutów, lecz także nieco wad. Dzieci zasadniczo są zadowolone z alb (sprawdź).

No przynajmniej odpadają wszystkie kłótnie o to kto najładniej się ubrał. Zapewne pewne dzieci wreszcie odetchnęły z ulgą, gdy dowiedziały się, że w akurat ich parafii będą właśnie alby. A więc: powinniśmy uszanować alby, ponieważ póki co nie ma bardziej konkretnego rozwiązania, niż alba.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość danych na omawiany temat - znakomicie się składa, gdyż jest już pełna informacja (https://krematoriumgloria.pl/), którą możesz zobaczyć tutaj.

Jeżeli jakiś rodzic ciągle rozumuje w inny sposób, powinien przypomnieć choćby sobie o biedzie w jakiej żył Pan Jezus.
21-01-12 10:23:03