Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Pozwalasz dziecku grać w gry komputerowe?

W rozmaitych mediach można dowiedzieć się, że gry pecetowe są źródłem dużej liczby nieszczęść. Kiedy w jakiejś miejscowości nastolatek zastrzeli kogoś, natychmiast pojawiają się doniesienia na temat tego, w jakie gry kochał pograć. Nikt z kolei nie rozmawia o tym, co morderca czytał i jakiej muzyki słuchał.
Wiele przekazów medialnych jest robionych pod z góry wykutą tezę – rozrywka elektroniczna to zło. A to jest stwierdzenie tak absurdalne, jak to, że skoro wódz III Rzeszy napisał dwie książki, to trzeba zlikwidować wszelkie wytwory literackie, jakie wydano w dziejach. Spektrum sprzedawanych gier wideo na rynku jest bowiem wielkie.

Więcej artykułów

Sposób na brak pomysłu

zabawa
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wiele osób ma duży problem. Mianowicie jest to wybór odpowiedniego prezentu. Wiadomo, że z niespodzianką dla osoby dorosłej jest łatwiej, a nie lada wyzwaniem może okazać się uszczęśliwienie dzieci. W jaki sposób kupić rzecz, która dla najmłodszego członka rodziny nie okaże się nudna? Warto wziąć pod uwagę rzeczy, które uczą i bawią w tym samym momencie. W tym wypadku należy bardzo dokładnie znać upodobania dziecka.


gra komputerowa
Są rzecz jasna gry z wielką porcją krwawych scen, jednak nie istnieją wiarygodne analizy, które by udowodniły, że stymulują one agresję wśród grających. Jest totalnie na opak – sesja szybkiej i brutalnej rozgrywki przed wyświetlaczem PC potrafi skutecznie zrelaksować i sprawia, że grający „wyżywa się” w wirtualnym świecie. Jeżeli jednak nie chcesz sprawiać swojemu potomkowi takiego typu gier, możesz poświęcić trochę czasu na poznanie dostępnych w sprzedaży produkcji. Podobnie jak w świecie kinematografii, tu też występuje spora gama gatunków. Znajdziesz zatem gry typu Role Playing Games, czyli adaptacja podręcznikowych gier fabularnych. Istnieje również sporo gier, będącymi symulacjami różnorakich sportów. Najbardziej popularna jest seria FIFA, czyli futbol w cyfrowym wydaniu.

Czy masz ochotę zgłębić wątek opracowany w naszym tekście? Jeżeli się z tym zgadzasz, to czytaj pod adresem (http://surfszkola.pl/oboz-kitesurfingowy/) nowe zajmujące treści.

Innym gatunkiem, silnie stymulującym umysł gracza, są gry strategiczne. Takie tytuły uczą planowania i szybkiego podejmowania wyborów. Najbrutalniejsze są tak zwane FPS-y.

Jeśli wychowujesz malucha w wieku przedszkolnym, znakomitym wyborem dla małego okażą się gry zręcznościowe, tworzone specjalnie dla najmłodszych graczy. Charakteryzują się one kolorową oprawą graficzną, brakiem przemocy oraz fabułą, która potrafi połączyć zabawę ze nabywaniem sprawności i wiedzy.

Więcej na:
18-12-19 07:16:02