Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Wyprawa górska na jesień

Jesień to pora, która doskonale nadaje się na rozmaite wycieczki. Nie ma już takich upałów jak latem, a przy tym cały czas utrzymuje się dość wysoka temperatura. Oprócz tego widoki jesienią są tym bardziej malownicze, z uwagi na wielobarwne spadające liście. W porze jesiennej również światło słońca ma specyficzną ciepłą barwę. Dzięki temu także fotografie wykonane jesienią mogą być bardzo udane.
Jesienne wycieczki górskie mogą więc być bardzo przyjemne, a pogoda zazwyczaj pozwala na przewędrowanie bardzo długich odległości. Jak każdy rodzaj wycieczki, również jesienna wycieczka górska wymaga odpowiedniego przystosowania i ekwipunku. Im dłuższy jej czas z kolei, tym staranniej należy się przygotować. Ponadto za każdym razem lepiej jest wybrać się w góry z kimś niż samemu, co jest pomysłem znacznie bezpieczniejszym.

Odzież

Co najważniejsze wnętrze plecaka trzeba dostosować do założonego czasu wycieczki. Jednak nawet przy okazji wycieczki jednodniowej powinno się wziąć ze sobą więcej odzieży. Bardzo istotny jest odpowiedni plecak do turystyki, wymiarami także dostosowany do wycieczki (wycieczki szkolne lubuskie). Na jesieni najlepiej jest organizować wycieczki od połowy września do połowy października. Wtedy bowiem pogoda jest najbardziej sprzyjająca. Wtedy też trzeba pamiętać o kilku czynnikach.
Co ważne, w tym okresie ciemno robi się już dosyć wcześnie, a wówczas może nastąpić spory spadek temperatury. Nie można dać się zaskoczyć nocy, trzeba mieć obmyślony plan na nocleg.

Poza tym jesienią mogą występować gwałtowne załamania pogody, tak więc za każdym razem konieczne jest zapakowanie kurtki przeciwdeszczowej. Na wycieczkę górską lepiej jest więc wziąć za dużo odzieży niż za mało.

Odpowiedni sprzęt

Więcej artykułów

Systemy elektryczna – o czym zazwyczaj trzeba pamiętać, żeby zagwarantować maksymalną ochronę?

instalacja elektryczna
Wynalezienie elektryczności zupełnie odmieniło ludzkie życie. Dlaczego? Dziś nie trzeba się już dostosowywać do aktywności słońca i kłaść razem ze zmierzchem, żeby być w stanie wstać skoro świt oraz jak najlepiej wykorzystać czas, gdy na dworze jest jasno. Ludzie mogą żyć, bawić się bądź odpoczywać również w nocy, ponieważ sztuczne światło jest naprawdę efektywne.


Jeżeli w planach jest wspinaczka, należy pamiętać by nie robić niczego na własną rękę, w przypadku gdy jest się amatorem. W większej grupie należy słuchać rad i poleceń najbardziej wykwalifikowanego członka. Specjalistyczne produkty do wspinania się powinny być dobrych firm i kupione w specjalistycznym sklepie górskim. Respektowanie podstawowych reguł bezpieczeństwa i utrzymanie rozsądku umożliwi uniknięcie ewentualnych niebezpieczeństw.
19-06-07 10:28:17