Kupujemy niezawodną pralkędo domu - jaki model wybrać?

Czystość to podstawowy wyznacznik wzorowego domu. Czyste naczynia i podłogi, lecz przede wszystkim pachnące, czyste pranie. A jeżeli przy tym może być jeszcze ekologicznie i oszczędnie, to sprzedaż będzie sukcesem. Trudno się więc dziwić, że projektanci pralek przeganiają się w tworzeniu coraz bardziej skomplikowanych programatorów, udoskonalonych bębnów i opracowywaniu coraz to nowych programów prania. W końcu czymś trzeba klienta przyciągnąć. Nie można jednak ulegać szaleństwu i przed ostatecznym wyborem urządzenia na chłodno powinno się porównać możliwości przynajmniej paru egzemplarzy i najlepiej od kilku różnych producentów.

pralka
Dopiero taka analiza da nam pogląd na to, czego będziemy dokładnie potrzebować, a z których opcji z można bez żalu zrezygnować, przy tym trochę oszczędzają. Poniżej porównanie kilku przykładowych. Zaczyna pralka BOSCH WLX 24261PL, która należy do rodziny pralek ekonomicznych, lecz skutecznych. Proste wzornictwo, wyświetlacz z podstawowymi danymi i kilkoma przyciskami do do programowania tego co wcześniej zostało wybrane za pomocą pokrętła. Ma ona kilka ciekawych funkcji, na przykład program sport/fitness, kilka programów do jeansu albo bielizny. Przy standardowej pojemności 5kg ten model pralki ma zaledwie 40 cm na głębokość, więc z całą pewnością nada się do małej łazienki.

Więcej artykułów

Wybieramy znakomite oferty rynkowe

Chłodziarka Electrolux ERC21350WK
Każdy z nas pragnie inwestować w przetestowane firmy, aby mieć całkowitą pewność nieprzerwalności używania zarówno sprzętu RTV, jak i urządzeń AGD. Tego rodzaju rozwiązania, na nabycie których nie decydujemy się zazwyczaj spontanicznie, powinny spełniać wszystkie stawiane przez nas wymagania.


Druga z kolei to pralka ELECTROLUX EWP11074TWPL. Podobnie jak pierwsza, ta również należy do kategorii pralek niedrogich a dobrze pomyślanych. Duży, pojemny bęben powoduje, że pralka ma już 50cm głębokości, jednak przekonuje dużymi możliwościami prania. Oprócz programów wymienionych przy pierwszej pralce, do dyspozycji jest jeszcze program prania firan oraz fotele medyczne kołder. Nieco więcej kosztuje pralka HOTPOINT ARISTON WMSD, jednak w tym przypadku zarówno wzornictwo, jak i lista programów wpływają na końcową cenę urządzenia. W zamian otrzymujemy nowoczesny wyświetlacz, programator w formie przycisków w miejsce znanego wszystkim pokrętła oraz dużą ilość programów. Jeśli ktoś będzie chciał oszczędzić miejsce, może poszukać pralki ładowanej od góry. Ciekawym modelem jest pralka Electrolux EWT1266EDWPL (tanie oferty), ma ona klasyczne wzornictwo, kilkanaście praktycznych programów i naprawdę wysoki poziom wykonania. Jest to jedna z lepszych pralek tego typu i na pewno jej zakup będzie dobrą decyzją.
23-09-13 09:59:04