Najlepsze wieże audio - delektuj się dźwiękiem w najwyższej klasie

Wydawać by się mogło, że w epoce komórek, tabletów i laptopów urządzenia takie jak wieże hi-fi stracą na znaczeniu. A wbrew pozorom jest inaczej, wystarczy przeglądnąć półki w sklepach ze sprzętem audio. Oczywiście obecne modele wież sporo się różnią od tych sprzed dekady.


Stereo, wieża
Normą jest wejście USB, funkcja odtwarzania popularnym mp3-jek, a niektóre modele mają dodatkowo możliwość podłączenia iPoda lub iPhone. Jedno tylko się nie zmienia, wszystkie porządne wieże mają doskonałą jakość dźwięku i odtwarzanej na nich muzyki słucha się z prawdziwą przyjemnością.

Już za czterysta złotych stać się można posiadaczem wysokiej jakości urządzenia, najlepszym przykładem na to jest Wieża Sharp XL-HF201PHBK. Zamknięto ją w wykonanej ze stali eleganckiej obudowie i ma głośniki o mocy 50W z bardzo dobrymi parametrami. Rzecz jasna pozwala na korzystanie z plików mp3, posiada radio (eissound) z dekoderem RDS, a na przednim panelu znajduje się port USB umożliwiający podłączenie zewnętrznej pamięci z piosenkami.

Podobnie będzie kosztować Wieża SONY CMT-S40D, ale posiada ona parę dodatkowych funkcjonalności. Model ten może odtwarzać pliki z płyt DVD, a wielu miłośników śpiewania na pewno polubi funkcję karaoke, jaką to także ma wbudowaną. Jeżeli ktoś chce, to może zamienić wieżę Sony w kino domowe, podłączając ją do jakiegoś telewizora możemy oglądać każdy film z DVD. Jest takie powiedzenie, że jakość jest kosztowna, i powiedzenie to doskonale sprawdza się jeśli chodzi o wieże audio. Wieża Yamaha PianoCraft MCR-750 B () to cena prawie pięćset euro, ale ci którzy już słuchali jej muzyki potwierdzą na pewno, że warto tyle wydać. Model ten ma głośniki najwyższych parametrów, zastosowano w nim także kilka nowinek poprawiających jakość odtwarzanych utworów. Rzecz jasna wejście USB jest standardem, lecz ten model posiada wejście HDMI i doskonale sobie radzi także z obsługą Blue-ray. Jeżeli dla kogoś wieża ta ma zbyt mało mocy, to Wieża PianoCraft MCR-840 ma jej aż za nadto, 130 Wat na pewno wystarczy, żeby rozbudzić sąsiadów w najbliższej okolicy.
23-05-02 07:49:03