W co dobrze jest zagrać w wolnym momencie na konsoli?

Pierwszą grą, wymyśloną jeszcze w latach 70 był Pong – była to nieskomplikowana gra w której należało odbijać piłeczkę. Od tego czasu wiele rzeczy uległo zmianie, przemysł gier wart jest mnóstwo pieniędzy a koszty tworzenia niektórych gier ocenia się na setki milionów dolarów. Największy udział w tym rozległym rynku mają gry tworzone z myślą o konsolach – Xbox oraz PlayStation. Jakiś czas temu zaprezentowano nową generację tych urządzeń, co zapowiada kolejny przełom w świecie gier.

grający w grę na playstation
Największe hity
Ostatnimi czasy największy triumf odniosła kolejna odsłona legendarnej gry Grant Theft Auto. W tym tytule użytkownik występuje w roli przestępcy który ma ogromne długi. Żeby je spłacić, jest zmuszony napadać na banki i pozostałe instytucje. Seria gier o tym tytule jest znana z charakterystycznego poczucia humoru, gra ta powodowała też wiele kontrowersji z uwagi na brutalne elementy. Równie wysoką sprzedaż osiągnęła gra akcji Call Of Duty: Ghosts (tutaj znajdziesz więcej informacji: o grze call of duty). Jest to gra akcji gdzie użytkownik wciela się w żołnierza i ma do wykonania dużo niebezpiecznych zadań. Jest to nowa część charakterystycznej serii Call Of Duty, którą gracze lubią za bardzo ciekawą rozgrywkę za pośrednictwem sieci. Miesiąc wcześniej ukazała się kolejna część największego konkurenta Call Of Duty – Battlefield 4. Jest to także gra akcji, której dotychczasowe odsłony stały się słynne z bardzo rozbudowanego trybu rozgrywki sieciowej. Tym razem producent zapowiada, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej taktyczna. Gra już na etapie przedsprzedaży cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Inne interesujące pozycje
Polska także jest znana na światowym rynku gier na konsole. Najbardziej popularnym tytułem jest gra Wiedźmin, stworzona w oparciu o serię książek Andrzeja Sapkowskiego. Polacy pracują aktualnie nad kolejną częścią gry, która jest kontynuacją akcji zaprezentowanej w książkach o wiedźminie Geralcie. W 2013 roku miała również miejsce premiera konsolowej wersji Diablo 3, kontynuacji jednego z najpopularniejszych tytułów ostatnich lat.

Jest to gra w której gracz jest bohaterem ratującym wirtualny świat przed złymi mocami. Ten rodzaj gier został określony jako hack&slash ze względu na znaczne ilości zabijanych przez gracza potworów. Jest to jedna z najdroższych gier dostępnych w sprzedaży, ilość sprzedanych egzemplarzy pokazuje jednak, że jest to tytuł posiadający wielką rzeszę oddanych fanów.
23-05-07 07:01:08