Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Szanujmy kulturę ludową i jej tradycje

Dekoracja stołu na Wielkanoc
Nie tak dawno mieliśmy święta bożego narodzenia , a już od dziś bardziej zapobiegliwe gospodynie domowe rozmyślają o kolejnych dużych świętach, a mowa oczywiście o Wielkanocy.

Święta Wielkiej Nocy to dla katolików najbardziej znaczące i najradośniejsze święto w ciągu roku. Obchodzone jest dla przypomnienia męki pańskiej i zmartwychwstania Chrystusa w trzecim dniu. Czas Wielkanocy nie jest stały, odbywają się one niezmiennie w trzecią niedzielę po pierwszej pełni księżyca.

Jeśli na ten temat posiadasz pytania, to poznaj więcej informacji (https://restauracjatraktat.pl/s/pl/16/chrzciny-w-restauracji) na publikowane zagadnienie, wchodząc tu - informacje okażą się z pewnością wartościowe.

Od czasu tej pełni zależy wiele innych katolickich świat ruchomych.

W roku 2013 święta wielkiej nocy nadejdą bardzo wcześnie, bo już trzydziestego pierwszego marca. Nie można się więc dziwić, że wiele gospodyń domowych już zaprząta sobie głowy przygotowaniem do Wielkanocy. W końcu zgodnie z tradycją, na święta powinna zjechać się całą rodzina.

Więcej artykułów

Odpowiedni strój na pierwszą komunię świętą

dodatki komunijne
Maj za pasem, a w związku z tym nadchodzi okres wytężonych przygotowań do Komunii. W kościołach w całym kraju będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy setek dzieci komunii świętej. Jednak zanim to nastąpi, należy się do tego momentu należycie przygotować. I chodzi tu o przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i materialne.


W naszej tradycji Wielkanoc to święto radości oraz pogody ducha jaka towarzyszy zmartwychwstaniu. Symbolem takiego nowego życia są bez wątpienia jajka. Tak, jak nikt nie wyobraża sobie wigilii bez karpia, tak i w Święta wielkanocne śniadanie nie może obyć się bez jajek. Zgodnie z tradycją przystroimy stół trawką, na której ułożymy pisanki wielkanocne i cukrowego baranka.

Polacy posiadają wywodząca się sprzed kilkuset lat tradycję przedświątecznego wyrabiania ozdób . O ile na komercyjne święta bożego narodzenia wszystkie świecidełka na choinkę możemy kupić w sklepie, to pisanki ręcznie robione są nadal w cenie.

Dekoracje świąteczne na Wielkanoc, kolekcja Morning Dewdrops
Najlepsze z nich wyrabia się w północnej części naszego kraju - kurpiowskie jajka i wydmuszki są sławne w całej Europie. Precyzja i brak pośpiechu potrzebne do precyzyjnego pomalowania takiego jajka są cechę nieczęsto spotykaną wśród dzisiejszych ludzi mieszkających w dużych miastach.

Poza pisankami, innym, równie sławnym produktem z północnych stron są bibułkowe kwiaty i bukiety wykorzystywane do dekowania odświętnych palm wielkanocnych, które niejeden z nas na pewno podziwiał w internecie.

Dlatego, moim zdaniem, tym mocniej powinniśmy wspierać sztukę i tradycję pochodzącą z rodzimego folkloru, jako, że prezentuje ona nieco zapomniany, a być może wartościowy styl życia. święta - odwiedź serwis -
Oprawcowane przez: Mirosława Bieleń
21-11-20 07:01:07