Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak wybrać strój komunijny dla dziewczynki?

Ubrania na pierwszą komunię
Komunia, to jedno z najważniejszych wydarzeń wydarzenie w życiu dziecka. Jedną z kluczowych spraw związanych z przygotowaniami do wielkiego wydarzenia jest kupno właściwego stroju i dodatków. W zależności od płci dziecka a także tradycji danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca bądź alba dla dzieci obojga płci. O ile dla chłopców wybór ubioru nie jest sprawą skomplikowaną, dla dziewczynki wybórsukienki często spędza sen z powiek. Sukienki komunijne Wybierając suknię dla dziewczynki, kierujmy się najważniejszą zasadą: dobry styl i elegancja polegają na umiarze, zaś przepych jest wrogiem wytwornych stylizacji i może popsuć piękno nawet najładniejszej sukienki. Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką figurę ma córeczka i w jakim modelu sukienki będzie wyglądać najładniej. Sukienki dla dziewczynek do komunii o łatwym kroju, zgrabne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji. Natomiast suknie obfitujące w zdobienia nie będą wyglądać korzystnie na dziewczynkach przy kości i niewysokich, ponieważ będą je pogrubiać. Wybór sukienki, to oczywiście rzecz gustu, ale pamiętajmy o proporcjach, ponieważ najważniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka ładnie prezentowała się w danym fasonie i wspaniale się w nim czuła. Jeśli nasza córka jest raczej wysoka i chuda, wówczas sukienka z falbanami doda jej nieco objętości i będzie wyglądała elegancko. Jeżeli decydujemy się na ozdobną suknię, dopasujmy proste i gładkie dodatki. Ważne, aby w ferworze przygotowań, mieć na względzie charakter uroczystości i nie przesadzać z ilością zdobień. Jeżeli sukienki komunijne są proste i skromne, możemy wzbogacić ich krój przez uszycie ich z połyskliwego materiału lub zadbać o oryginalne dodatki. Ważna w wyborze sukienki jest także kwestia finansowa, suknie mocno zdobione, z dużą ilością falban, warstw i ozdób, są droższe niż te skromne.
Ubrania na pierwszą komunię
Dodatki komunijne Pamiętajmy, że ubiór do pierwszej komunii świętej, to nie tylko suknia. Eleganckie białe pantofelki będą doskonałym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są pantofle komunijne na małym obcasie. Najważniejsze jednak, żeby miały zakryty przód. Torebka dla dziewczynki jest tak samo ważna jak buciki. Najważniejszą kwestią jest dobór modelu pasującego do sukni. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić piękną ozdobę stroju, gdy ma dużo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych (odpowiednia strona) jest multum koronkowych lub prostych torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami.


Więcej artykułów

Przygotuj się do Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza komunia święta
Pierwsza Komunia Święta to nie tylko duże święto dla każdego drugoklasisty ale także ogromny stres jak też niemały koszt dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza szereg przygotowań nie tylko duchowych, ale także tych związanych z kupowaniem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem imprezy i zaproszeniem gości. Bardzo istotnymwydatkiem są stroje komunijne.
19-03-27 07:20:02