Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa, grupy plastyczne czy inne zajęcia artystyczne – czyli powinno się żyć nie tylko rzeczywistością wirtualną

O kluczowej roli internetu pisze się dziś wiele, wskazując zarówno jego wady, jak i zalety. Świat wirtualny coraz bardziej dominuje w rozmaitych sferach naszego życia. Nie zmienia to jednakże faktu, że nie jest w stanie zastąpić każdej z nich. Pesymiści uważają, że dzisiejsza kultura marnieje i kręci się jedynie wokół wirtualnego świata, który przenika różne sfery naszej codzienności. Jest to zdaje się jednak zbyt wygórowane nastawienie, ponieważ właśnie między innymi za sprawą internetu dostęp do dziedzictwa kulturowego może mieć każdy.


Spektakle dla dzieci - Epektakle-Eventy.pl
Internet jednakże nie zastąpi nigdy kultury i obszarów życia z nią związanych. Przykład: zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa. Tego typu zajęć nie prowadzi się raczej zdalnie – a z pewnością nie w takim zakresie jak powinny być realizowane. Prawdziwa sztuka wymaga kontaktu, obecności, swoistej bliskości w relacjach artysta-odbiorca. Dzieci, dzięki zajęciom teatralnym, które prowadzi się między innymi w domach kultury czy też prywatnych placówkach, wiele zyskują – tego rodzaju zajęcia kształtują je zupełnie inaczej niż wielogodzinne przesiadywanie w internecie na graniu w gry (automaty rozrywkowe) online, czy oglądaniu filmów.http://angelka.pl/ (zobacz Fotograf)Tak samo internet nie zastąpi dobrej książki, choć jak najbardziej zwiększa do niej dostęp. Istnieje zresztą znacznie więcej obszarów nie do zastąpienia przez świat wirtualny.

W dzisiejszym świecie, kiedy wciąż gonimy i nie mamy za wiele czasu na nic oprócz pracy, rodziny, czy nauki, trudno znaleźć w ciągu dnia chwile na sztukę i kulturę, na zajęcia, poprzez które moglibyśmy zwiększyć swoją wrażliwość, czy pogłębić sferę duchową.


A to właśnie gwarantują nam zajęcia teatralne, kółka literackie, czy inne spotkania kulturowe. Gorąco polecamy te dodatkowe informacje. Dzisiaj skupiamy się przeważnie na materialnych aspektach, które mają uczynić nasze życie prostszym i przyjemniejszym. Ale prawdą jest, że bez kultury i sztuki ma jak żyć. Człowiekowi zawsze by czegoś brakowało, zawsze czułby niedosyt, gdyby musiał się skoncentrować jedynie na sprawach materialnych. Warto rozwijać sferę duchową i nie żyć jedynie w świecie wirtualnym, bo tylko wtedy możemy żyć w pełni.
22-07-19 15:56:05