Przyjęcie weselne – zacznij je organizować jak najwcześniej

Organizowanie wesela to niewątpliwe dość złożone i skomplikowane zadanie. Z reguły jednak czeka nas ono wyłącznie raz w życiu, dlatego warto naprawdę się do niego przełożyć. Przecież każda para młoda chyba chce, by dzień jej ślubu był przez wszystkich gości zapamiętany bardzo dobrze. Aby tak było i aby zaoszczędzić sobie stresów, warto zabrać się za wszystko już zawczasu.
Kiedy jest zatem stosowny moment, by zacząć planowanie? To zależy, który etap konkretnie mamy na myśli. Jeżeli chodzi o zarezerwowanie sal weselnych, to niektóre z nich trzeba „zaklepać” już nawet kilkanaście miesięcy przed terminem ślubu.


Warto zatem z dużym wyprzedzeniem zacząć analizować, w jakim miejscu chcemy zrobić swoje przyjęcie weselne. Inne kwestie możemy pozostawić na trochę później. Oprócz wielkości ważne jest także umiejscowienie sali. Dobrze gdyby znajdowała się ona w nieopodal kościoła. Jeśli jest to jednakże niemożliwe, bierzmy pod uwagę, że niektórzy goście mogą nie mieć jak dojechać na miejsce. Dlatego przygotujmy dla nich możliwy transport.
tort


Od czego więc zacząć? Rzecz jasna od ustalenia listy gości. Najpierw zastanówmy się, na ile osób chcielibyśmy przygotować przyjęcie, a potem przeanalizujmy, kogo konkretnie zamierzamy zaprosić. Niektóre osoby będziemy musieli zapewne wykluczyć i nie będzie to łatwe. Warto więc zafundować sobie więcej czasu do namysłu.

Dopiero, gdy będziemy mieć listę gości, będzie można podjąć inne ważne decyzje, takie jak właśnie wybór sali, czy też dookreślenie menu. Zastanówmy się, czy sporządzanie potraw powierzymy firmom zewnętrznym, czy spróbujemy choć po części wykonać to samodzielnie. Ta druga opcja zapewne będzie tańsza. Dowiedzmy się też, czy w cenę sali wliczone są naczynia, sztućce, a także pozostałe elementy zestawu, jak chociażby patera ceramiczna - patera ceramiczna idealna na tort (zobacz sweet home cukiernia) ślubny. Wszystko to może nam się teraz wydawać drobnostkami, ale w rzeczywistości okaże się dość istotne.


Warto pamiętać, że dla większości ludzi już ślub sam w sobie jest wyjątkowym przeżyciem i wiąże się z dużą ilością stresu. Stąd też dobrze zatroszczyć się o to, żeby już zawczasu dopiąć wszystko na ostatni guzik. Dzięki temu, gdy nadejdzie ten bardzo ważny dzień, nie będziemy martwić się o takie drobiazgi, jak to czy na pewno znajdzie się patera dwupoziomowa (świetna patera dwupoziomowa, a zamiast tego skoncentrujemy się na naprawdę ważnych sprawach.
22-08-04 08:31:10