Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Skuteczne czytanie po angielsku – praktyczne porady

Istnieje dużo sposobów, dzięki jakim możemy podwyższyć skuteczność naszego czytania w języku angielskim. Niżej znajdziecie najciekawsze z nich.


Miej zawsze przy sobie słownik polsko-angielski.


Zasada ta jest chyba najważniejsza pośród tych, które wyszczególnimy. Niemalże w każdym tekście, który postanowimy przeczytać po angielsku, znajdziemy słówka jak też frazy, z którymi wcześniej się nie spotkaliśmy. Aby nauka czytania szła nam gładko jak też ażeby dobrze zrozumieć czytany tekst, musimy rozwiać wszelkie wątpliwości co do ich znaczenia. Mniejsza o to, czy sięgniemy po konwencjonalny leksykon z papieru, czy też słownik elektroniczny czy też w postaci aplikacji na naszym smartfonie bądź tablecie – istotne, ażeby dzięki niemu objaśnić słówko, z którym spotykamy się pierwszy raz. Zwracajmy uwagę na detale językowe tj. słowne gry. Angielski cechuje się mnogością tak zwanych gier słownych, jakich ilość w tekście może przewyższać ilość ich odpowiedników w języku polskim. To ciekawe narzędzie językowe, dzięki któremu autor uzyskuje unikalny efekt, jaki może mieć oddziaływanie na interpretację odczytywanej przez nas pracy.


Więcej artykułów

Zagwarantuj swojemu dziecku dobrą edukację

Zabawka edukacyjna
Jeśli tylko zależy nam na tym, aby nasze dzieci już od wczesnych lat swojego życia mogły cały czas zdobywać nową wiedzę i1 poszerzały swoje umiejętności w rozmaitych dziedzinach, to nade wszystko sami musimy włożyć jak najwięcej wysiłku w zapewnienie im odpowiednich warunków do czegoś takiego. Przecież to właśnie rodzice w zdecydowanie największym stopniu są odpowiedzialni za bezproblemowy rozwój dzieci, zatem musimy po prostu pomyśleć nieco nad tym, co będzie najlepsze dla naszych maluchów i starać się bez przerwy pomagać im w zdobywaniu nowej wiedzy.


nauka czytania


hot wheels


Nauka czytania jest o wiele bardziej skuteczna, jeżeli usiądziesz wygodnie i czytał będziesz zrelaksowany. Kiedy będziemy zrelaksowani, przyswoimy więcej z odczytywanej treści, niż jeśli odczytujemy w stresie, albo jeśli jesteśmy poddenerwowani.


Warto sięgnąć po lekturę wówczas, kiedy mamy na to ochotę, a nie wtenczas, gdy musimy. Odczytując z musu będziemy myśleć o czymś innym, a większa część materiału ulotni się niepostrzeżenie.
19-10-14 02:39:04