Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Jaki powinien być certyfikowany plac zabaw? W jaki sposób powinien być przygotowany, aby był miejscem bezpiecznym?

Każde z dzieci uwielbia place zabaw, może bawić się w tym miejscu niemal cały dzień. Jednocześnie nie myśli o tym, że i tam czyhają zagrożenia. Rodzice zawsze muszą zwracać uwagę, czy plac zabaw, na jakim bawi się pociecha jest rzeczywiście w pełni bezpieczny.


Tego typu certyfikowane place zabaw to pewność, iż nic się naszemu dziecku nie stanie.


Jaki to jednak plac zabaw jest miejscem bezpiecznym, na co powinniśmy zwracać uwagę? Przede wszystkim, musi znaleźć się w takim miejscu tablica z regulaminem placu zabaw. Powinna wisieć tam, gdzie będzie widoczna przeczytaj uważnie tutaj. To nie jest jedynie zbiór reguł, chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. Ponadto, na tego typu tabliczce znajdziemy informacje o zarządcy placu zabaw, z jakim można się skontaktować, jeśli są jakieś zastrzeżenia.


Na takim placu zabaw musi być ogrodzenie, a to szczególnie ważne, jeśli blisko znajdują się niebezpieczne miejsca, stawy, ruchliwe ulice. Ogrodzenie to ważna wskazówka dla malucha, w jakim rejonie się może bawić. Konieczna jest także dobra nawierzchnia, a w tym temacie szczególnie tak zwana wysokość swobodnego upadania.


Więcej artykułów

Dobry niespodzianka to oczywiście skarpety!

skarpety sportowe
Po raz kolejny nie posiadasz pomysłu na upominek dla swojego męża, braciszka bądź ojca? Nie ma w tym nic kuriozalnego, w związku z tym nie musisz się troszczyć.


łóżeczko


Oznacza to, iż jeśli z jakiegoś urządzenia dziecko może spaść z wysoKości więcej niż jednego metra, to powinna być użyta nawierzchnia, jaka zamortyzuje upadek, co oznacza piasek albo syntetyczna guma warto sprawdzić na stronie. Plac zabaw to głównie urządzenia, jakie są tam zamontowane. Muszą być trwałe, solidnie wykonane, jak huśtawka ważka.


Różnego rodzaju nieprawidłowości, na przykład ostre krawędzie czy wystające gwoździe, są sporym zagrożeniem dla dzieciaków, które się tam bawią. Tego typu urządzenia powinny znajdować się w dobrym stanie, dobrze zamocowane do nawierzchni.
19-05-13 08:20:02