Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Jakie kartki urodzinowe wybrać?

Karki urodzinowe to zawsze świetny dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, obecnie ten nieprzeciętnie ważny zwyczaj wysyłania do przyjaciół życzeń na urodziny odrobinę zaniknął. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są z konieczności skazane na muzealne gabloty?
Nie musi wcale tak być. Ten stary zwyczaj należy bronić oraz podtrzymywać go wśród bliskich, a szczególnie w kręgach młodzieży. Można przy tym czasem skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i posłać kartkę pocztą elektroniczną. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na odrobinę bardziej tradycyjne podejście.

Więcej artykułów

Wybierz nietypowy prezent!

Urodziny, imieniny, rocznice to momenty w jakich obdarowujemy naszych bliskich oraz znajomych upominkami. Nie jest istotne, czy będzie to pyszny obiad, wyjście aż do kina, czy własnoręcznie zrobiona kartka. Ważna jest pamięć o innej osobie oraz chęć sprawienia jej radości. Każdy podarunek, który wręczymy zasługuje na miano unikalnego. Fajne prezenty nie muszą mieć jednakże formy praktycznej. Poniżej piszemy o tym, jak zrobić komuś niekonwencjonalną niespodziankę.


Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych prawie urodzin w kulturze europejskiej jest tort - http://tort-artystyczny.pl/ urodzinowy, jaki ozdobiony jest odpowiednimi świeczkami, których ilość odpowiada wiekowi jubilata. Osoba świętująca urodziny otrzymuje liczne podarki. Ludzie od wielu lat słali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na drobnych kartkach papieru z barwnymi nadrukami, aby zrobić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało tego rodzaju kartki, choćby kartki urodzinowe, aby pokazywać je swoim dzieciom. Takiego gatunku kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych regionów całego świata. Kartki z różnych rejonów z całego globu będą różnić się intrygującymi drobiazgami, wskazującymi na odmienne regiony kulturowe, czy na pewne rzadkie zwyczaje urodzinowe. Tak samo rzecz ma się odnośnie celebrowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego albo błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest w szczególności mocno popularny w Polsce, jest również obecny, także w innych rejonach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Nieraz można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony danego imienia. Kartki imieninowe należy wtedy wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.

kartki ręcznie robione
Czasami trafionym posunięciem może okazać się dostarczenie popularnych ,a także cenionych przez sporą liczbę użytkowników sieci internetowych kartek urodzinowych. W sieci można wyszukać wiele ciekawych ofert umożliwiających zrobienie dobrej kartki na różne okazje. Internetowe kartki imieninowe posiadać mogą dodatkowe animacje, a także ścieżki dźwiękowe ze znanych filmów. Najlepiej, aby każdy sam zobaczył, jakiego rodzaju kartki oferują do wyboru różne portale internetowe i nabył taką, jaka najbardziej pasuje do gustu estetycznego solenizanta.
21-10-05 07:01:13