Menu strony
Planszoweczka.pl
www.zakupy.linkbaby.pl

Zabawka a wiek dziecka

Kupując zabawki dla swoich dzieci, należy się nieco wysilić. Czy warto skupić się na popularnych figurkach, czy bardziej skoncentrować się na ekologicznych klockach? Czy maluchy naprawdę potrzebują „praktycznych” zabawek? Może korzystniej zdecydować się na konia na biegunach. Sprawdź, jak szukać zabawek.
Zazwyczaj przy wyborze zabawek uznajemy, że lalka jest świetnym prezentem dla dziewczynek, a Lego Ninjago to prezent dla energicznych chłopców. Zabawka musi koniecznie sprawiać przyjemność i wspierać rozwój pupila. W związku z tym jednym ze sposobów okazuje się dostosowanie gadżetów do wieku pociech. Dzięki temu maluchy mogą oswajania się z otoczeniemoraz w naturalny sposób się pobawić.

Więcej artykułów

Klocki lego - sposób spędzania wolnego czasu dla każdej osoby

Klocki Lego
Każdy wie, że jeśli dziecko jest zafascynowane jakąś bajką to ochoczo sięga po gry z bohaterami owej bajki. Zastanawiający natomiast jest fakt, że powstają ciągle kolekcje zabawek związanych z filmami, których staż jest już dość długi. Mimo to na świecie nadal jest wielu fanów tych filmowych ekranizacji i co ważne wiele elementów z konkretnych historii wpisało się w świecie ikon kultury na stałe. Dzięki temu zapewne klocki lego gwiezdne wojny są, były i na pewno będą jednymi z chętniej kupowanych kompletów lego.


Jaka zabawka dla niemowlaka?

Niemowlęta nie koncentrują się dokładnie na obiektach, ale przyswajają rzeczywistość zmysłami. W tej roli świetnie sprawdzają się barwne zabawki z melodyjką, a nawet kolorowe gryzaczki i smoczki Avent czy Tomee. Coraz bardziej popularne stają się maty edukacyjne w przyjemnych barwach. Często nad nią umieszczane są zabawki, które także stymulują umysł niemowlęcia.

Zabawki dla rocznego dziecka

Osiągając ten wiek, dziecko powoli rozpoczyna dobierać swoje zabawki i coraz baczniej się im przyglądać. Oczywiście niezwykle istotne jest, by rzeczy, którymi się posługuje nie wyrządziły żadnej krzywdy, czyli były na tyle duże, żeby nie zostać połknięte. Zabawki powinny mieć. Dziecko powoli poznaje jak rozpoznawać kształty, w związku z tym pomocne okazują się gadżety, które polegają na ich dopasowywaniu. Książeczki z obrazkami, posiadające specjalne przyciskiprezentujące np. odgłosy zwierząt, również potrafią być pomocne. Ważne, żeby gadżety dla dzieci nie były zbyt stresujące, mówiąc krótko nie powinny być zbyt interaktywne.

Co dla przedszkolaka

W przypadku przedszkolaków zadanie jest nieco łatwiejsze, ponieważ pociechy same poinformują rodziców, czego oczekują i potrafią docenić lub skrytykować nową atrakcję. W wyważony sposób należy przemycać gry i zabawy edukacyjne, które pomogą rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Pociechy są w stanie samodzielnie konstruować swój świat przy pomocy zabawek, nie wolno zatem przegiąć z edukacyjnym wymiarem zabawy. Każdy element zabawy, który umożliwia ruch okazuje się świetnym rozwiązaniem. Ponadto warto przyłożyć się do rozwoju zdolności u dzieci, więc nie zapominajmy o zestawach do malowania i plastelinie.
19-05-01 07:21:02